Interpretacje

Interpretacja
05.02.2020 Podatki

Podatek od przychodu z budynków dotyczy kategorii budynku, który jest środkiem trwałym, zatem powinien być rozpatrywany u tego podatnika, który zaliczył budynek do środków trwałych. W konsekwencji podatnik, który wybudował na cudzym gruncie budynek stanowiący u niego środek trwały, jest podatnikiem tego podatku.

Interpretacja
08.09.2016 Podatki

W jaki sposób określić moment powstania przychodu Wnioskodawcy w związku z wcześniejszym wypowiedzeniem Umowy zgodnie z zawartym Porozumieniem?

Interpretacja
30.04.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

Interpretacja
29.03.2013 Podatki

W związku z przedstawionym stanem faktycznym, Spółka prosi o potwierdzenie prawidłowości Jej stanowiska odnośnie prawa Spółki do amortyzowania linii produkcyjnej i wliczania odpisów amortyzacyjnych w koszty uzyskania przychodów do chwili przeniesienia własności linii na rzecz kontrahenta.

Interpretacja
29.03.2013 Podatki

Spółka zwraca się z prośbą o zajęcie stanowiska odnośnie momentu powstania przychodu należnego po stronie Spółki, w związku ze sprzedażą linii produkcyjnej na rzecz kontrahenta Spółki.

Interpretacja
28.11.2012 Podatki

Czy przychód osiągnięty z odpłatnego częściowego zniesienia współwłasności nieruchomości wspólnej - części strychu o pow. 40,85 m2, zaadaptowanej na cele mieszkaniowe i przyłączenie jej do lokalu mieszkalnego numer 22 jest zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44, jeżeli zostanie wydatkowany na utrzymanie nieruchomości wspólnej w kolejnych latach?

Interpretacja
02.12.2011 Podatki

W którym momencie Spółka powinna wprowadzić nabyty w drodze aportu środek trwały / wartość niematerialną i prawną do ewidencji środków trwałych i ustalić wartość początkową dla celów amortyzacji?

Interpretacja
13.06.2011 Podatki

przychody i koszty uzyskania przychodu przypadające Wnioskodawcy w przypadku sprzedaży akcji, udziałów, należy kwalifikować do źródła przychodów kapitały pieniężne. Natomiast dochód ze sprzedaży w/w aktywów będzie podlegał opodatkowaniu wg zasad wskazanych w art. 30b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W przypadku zbycia jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych, należy rozpoznać

Interpretacja
26.05.2011 Podatki

Skutki podatkowe wniesienia do spółki holdingowej będącej spółką z o.o. z siedzibą w Polsce wkładu niepieniężnego w postaci 100% akcji w spółce akcyjnej z siedzibą na terytorium RP.

Interpretacja
01.12.2010 Podatki

Czy wniesienie przez Spółkę Nieruchomości tytułem aportu do spółki komandytowej, której Spółka zostanie wspólnikiem będzie skutkowało powstaniem dla Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
01.12.2010 Podatki

1. Jak należało będzie ustalić wartość początkową Nieruchomości po wniesieniu jej przez Spółkę, tytułem aportu, do spółki komandytowej?2. Jak należałoby ustalić w odniesieniu do Spółki, jako wspólnika spółki komandytowej, koszt uzyskania przychodów ze zbycia przez spółkę komandytową Nieruchomości wniesionych do niej przez Spółkę?

Interpretacja
16.09.2010 Podatki

Czy odsetki wypłacane przez Spółkę w związku z przystąpieniem do nienazwanej umowy typu cash pooling polegającej na zarządzaniu płynnością finansową, będą korzystały z preferencyjnej stawki podatku u źródła na podstawie Polsko-Brytyjskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, o ile Spółka uzyska certyfikat rezydencji Agenta?

Interpretacja
07.09.2010 Podatki

Skutki podatkowe związane z darowizną udziałów, akcji na rzecz funduszy inwestycyjnych, spółek kapitałowych.

Interpretacja
05.10.2009 Podatki

Czy wydawane przez wnioskodawcę w ramach prowadzonych działań promocyjnych towary, za które otrzymujący te towary nie płacą mogą nie podlegać opodatkowaniu VAT w przypadku, gdy wartość tych towarów jest uwzględniona w wartości wynagrodzenia należnego Spółce za świadczenie usług promocyjnych, w szczególności polegających na wydawaniu takich towarów?

Interpretacja
30.03.2009 Podatki

W trakcie prowadzenia procesu podwyższenia kapitału akcyjnego Spółki, który rozpoczął się uchwałą o podwyższeniu kapitału z 07.01.2008 r., a zakończony został wpisem do KRS w dniu 13.10.2008 r., podjęte zostały dwie uchwały, tj. wskazana powyżej oraz z dnia 03.07.2008 r. stanowiąca uzupełnienie całego procesu podwyższenia kapitału. Uchwały te zgodnie z ich treścią oraz umowami przeniesienia własności

Interpretacja
15.12.2008 Podatki

Czy ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych pozwala na amortyzowanie wniesionych środków trwałych od stycznia 2007 r. na podstawie operatów?

Interpretacja
09.07.2008 Podatki

Czy wnioskodawca jako komplementariusz i jako akcjonariusz S.. będzie uzyskiwał przychody z udziału w S.. oraz rozliczał koszty uzyskania tych przychodów, począwszy od dni, w których - odrębnie stanie się komplementariuszem S... i nabędzie akcje S...?