Ustalenie, czy przedstawione we wniosku okoliczności powstania ubytków w trakcie produkcji napoju o zawartości alkoholu 4,6%, można uznać za zdarzenie losowe lub siłę wyższą skutkujące prawem do zwolnienia od akcyzy na podstawie art. 30 ust. 3 ustawy o podatku akcyzowym.
Rozliczenie stwierdzonych w państwie odbiorcy ubytków wyrobów akcyzowych powstałych podczas przemieszczania w ramach procedury zawieszenia poboru akcyzy.
brak opodatkowania naturalnych strat płynu do papierosów elektronicznych powstałych w trakcie produkcji
Opodatkowania alkoholu etylowego i obowiązków związanych z przeprowadzaniem badań laboratoryjnych alkoholu etylowego
zwolnienie z akcyzy alkoholu etylowego oraz obowiązek stosowania norm jego zużycia
Zwolnienie od akcyzy alkoholu etylowego, nabywanego ze składu podatkowego przez Wnioskodawcę i wykorzystywanego do produkcji artykułów spożywczych zawierających oraz niezawierających alkoholu, a także uznanie prawidłowości prowadzonej ewidencji tego alkoholu.
Wnioskodawca, będący finalnym nabywcą węglowym, nie ma obowiązku zapłaty podatku akcyzowego od wyrobów węglowych utraconych w trakcie transportu, w tym także od wyrobów węglowych uznanych za skradzione. Straty powstające podczas przemieszczania nabytych wyrobów węglowych, nie stanowią ubytków, gdyż nie są związane z wykonywaniem czynności opodatkowanej - czynność opodatkowana, tj. sprzedaż wyrobów
rozliczanie ubytków alkoholu etylowego powstałych w produkcji wódek kolorowych w składzie podatkowym
uregulowania dotyczące transportu w cysternach kolejowych alkoholu etylowego (liczenia dnia wysłania i przyjęcia za dzień przewozu dla celów obliczenia maksymalnych norm ubytków)
uznanie nadmiernych ubytków alkoholu za ubytki powstałe wskutek zdarzenia losowego lub siły wyższej i ich zwolnienie z podatku akcyzowego
straty, które powstają w browarze Wnioskodawcy na poszczególnych etapach produkcji piwa w systemie przedpłat akcyzy poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy, nie mieszczą się w definicji ubytków wyrobów akcyzowych zawartej w art. 2 ust. 1 pkt 20 lit. a) ustawy i w związku z tym, w stosunku do tych strat piwa, nie mogą być ustalane dopuszczalne normy ubytków wyrobów akcyzowych.
Podatek akcyzowy w zakresie zwolnienia od akcyzy ubytków wyrobów akcyzowych.
Wnioskodawca jako pośredniczący podmiot węglowy, będzie uprawniony do zwolnienia od akcyzy strat wszystkich wyrobów węglowych (przemieszczanych oraz magazynowanych) mieszczących się w granicach norm dopuszczalnych ubytków określonych w decyzji wydanej przez właściwego naczelnika urzędu celnego.