Ustalenie czy na biorącym w użyczenie ciąży obowiązek odprowadzenia podatku od towarów i usług z tytułu zawarcia bezpłatnej umowy użyczenia miejsca uznanego.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego użyczenia oraz brak prawa do odliczenia podatku w związku z realizacją inwestycji.
Czy odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej Urządzenia w przypadku zawarcia Umowy I i Umowy II będą stanowiły koszt uzyskania przychodu? Czy niezamortyzowana część Urządzenia sprzedanego po okresie obowiązywania Umowy I oraz Umowy II będzie stanowiła koszt uzyskania przychodu?
Prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego od zakupu autobusów, powierzonych spółce komunalnej na podstawie umowy użyczenia oraz prawa do odliczenia kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawianych przez Spółkę z tytułu rekompensaty za świadczenie usług komunikacji miejskiej.
Opodatkowanie czynności wniesienia w drodze wkładu niepieniężnego Nieruchomości do Spółki, zwolnienie od podatku dla aportu Nieruchomości w sytuacji, gdy nakłady poniesione przez Spółkę nie zostaną rozliczone oraz zwolnienie od podatku dla aportu Nieruchomości w sytuacji, gdy nakłady poniesione przez Spółkę zostaną rozliczone.
Odliczenie podatku VAT od zakupionych w ramach realizacji projektu pn. Wspieranie strategii niskoemisyjnych na terenie Gminy () poprzez tworzenie kompleksowej infrastruktury Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych () wraz z zakupem środków transportu publicznego środków transportowych, tj. autobusów.
Czy należne jest opłacanie podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie przychodów z tytułu otrzymania nieodpłatnych świadczeń?
Opodatkowanie czynności wniesienie aportem prawa do nieodpłatnego używania przedsiębiorstwa w postaci gospodarstwa rolnego przez okres dwóch lat.
Czy odpisy amortyzacyjne od wartości majątku przekazanego Spółce w nieodpłatne użytkowanie na czas określony 40 lat będą stanowiły koszty uzyskania przychodów?
Dotyczy czynności przekazania przez Spółkę poczynionych przez nią nakładów na rzecz właściciela wydzierżawianego i użyczanego budynku, która nie będzie stanowiła nieodpłatnego świadczenie usług podlegającego opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w myśl art. 8 ust. 2 ustawy o VAT.
brak prawa do jednorazowej korekty podatku naliczonego w przypadku wygaszenia trwałego zarządu ustanowionego na nieruchomościach i wniesienia infrastruktury aportem do spółki
Czy w opisanym przypadku powstaje przychód z tytułu otrzymania nieodpłatnego świadczenia w postaci użyczenia adresu spółce cywilnej?
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości początkowej Znaku Towarowego użyczonego nieodpłatnie Spółkom Osobowym i jednocześnie wykorzystywanego przez Wnioskodawcę w jednoosobowej działalności gospodarczej prowadzonej przez Wnioskodawcę będą stanowiły dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów?
Czy na gruncie Ustawy PDOP odpisy amortyzacyjne od Maszyn, za okres wykorzystywania ich przez kooperantów w celu produkcji komponentów na rzecz Spółki, będą mogły być zaliczone przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów?
sposób amortyzacji środków trwałych nabywanych przez Fundację i używanych zarówno do działalności statutowej, jak i do działalności gospodarczej bez możliwości wyodrębnienia do której, w jakim zakresie (pytanie Nr 2 w stanie faktycznym),● sposób kwalifikacji kosztów (część pytania Nr 3 w stanie faktycznym), ● zastosowanie zwolnienia z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
1) Czy nabyte WNIP, z uwagi na fakt, że Spółka 1 będzie używać ich na potrzeby związane z prowadzoną działalnością gospodarczą, w okresie przekraczającym rok, mogą podlegać amortyzacji w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w konsekwencji czy odpisy amortyzacyjne od WNIP będą stanowić koszty uzyskania przychodu Spółki 1 od momentu rozpoczęcia amortyzacji, tj. począwszy od miesiąca
Czy na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Spółka może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od środków trwałych (urządzeń), które zgodnie z ustaleniami przekazała kontrahentowi na czas produkcji określonych komponentów na rzecz Spółki?
Czy na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Spółka może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od środków trwałych (urządzeń), które zgodnie z ustaleniami przekazała kontrahentowi na czas produkcji określonych komponentów na rzecz Spółki?
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących budowę kanalizacji sanitarnej przekazanej najpierw w użyczenie na 5 lat, a potem aportem do spółki
1. Czy Wnioskodawca posiadając uchwałę Rady Gminy o przekazaniu w formie aportu budowanej kanalizacji w 2019 r. oraz uchwałę Rady Nadzorczej Spółki o jej przyjęciu w 2019 r., może odliczyć podatek VAT od nabytych towarów i usług w celu realizacji ww. inwestycji? 2. Czy Zainteresowany może wystąpić o zwrot podatku VAT od nabytych towarów i usług w celu budowy kanalizacji sanitarnej, na rachunek bankowy
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków dotyczących projektu Poprawa jakości wody () oraz w zakresie opodatkowania czynności wniesienia aportem efektów ww. projektu do spółki akcyjnej.
1. Czy w opisanej sytuacji po założeniu ewidencji środków trwałych i wprowadzeniu tam budynku wnioskodawczyni prawidłowo ustali koszt amortyzacji biorąc jako podstawę połowę wartości (jako współwłasność jej i męża) wyszacowanej przez biegłego w cenach z grudnia 2010r.?2. Czy do połowy wartości oszacowanej w cenach z grudnia 2010r. wnioskodawczyni może dodać w całości wydatki związane z inwestycją poniesione
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej odpisów amortyzacyjnych od maszyny oddanej w użyczenie
Czy amortyzacja maszyn, które Spółka oddaje do bezpłatnego używania klientom stanowi koszt podatkowy Spółki w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?