Brak opodatkowania i zapłaty podatku z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia w drodze aukcji/licytacji samochodów używanych na terytorium Belgii.
Zastosowanie procedury VAT-marża przy dostawie towarów używanych, dzieł sztuki, przedmiotów kolekcjonerskich i antyków nabytych przed rozpoczęciem działalności gospodarczej
zakresie określenia prawidłowości naliczenia podstawy opodatkowania dla procedury VAT marża poprzez powiększenie kwoty nabycia o opłaty aukcyjne.
opodatkowanie wniesienia aportem obiektów wchodzących w skład Grupy C
opodatkowanie wniesienia aportem obiektów wchodzących w skład Grupy A
Brak podstaw do zwolnienia od podatku aportu środków transportu i sprzętu.
wniesienia aportem prawa użytkowania wieczystego działek nr 158/20 i nr 157/20
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania aportu składników majątkowych.
Aport składników majątkowych niestanowiących przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Aport towarów używanych.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania aportu towarów handlowych i środków trwałych.
Opodatkowanie czynności wniesienia w formie aportu środków trwałych i wyposażenia.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT linii produkcyjnych będących przedmiotem aportu do spółki komandytowoakcyjnej.
1. Czy dokonując dostaw banknotów i monet nabytych lub wymienionych uprzednio w NBP Spółka może stosować szczególną procedurę przewidzianą w art. 120 ust. 4 ustawy o VAT? 2. -Czy dokonując czynności eksportu towarów oraz wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów Spółka może stosować stawkę podatku 0%, zarówno dla towarów, które można uznać za złoto inwestycyjne na gruncie ustawy o VAT jak i towarów, które
Planowana czynność wniesienia aportem rzeczy ruchomych wchodzących w skład inwestycji do istniejącej spółki kapitałowej, spełniająca definicję dostawy towarów, będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
W zakresie możliwości zastosowania zwolnienia z opodatkowania czynności wniesienia aportem autobusów do gminnej Spółki.
Pomimo, że Wnioskodawcy nie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, czynność wniesienia w formie aportu ww. majątku ruchomego nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku, określonego w art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy. Tym samym aport przedmiotowych ruchomości będzie podlegał opodatkowaniu według stawek właściwych dla towarów będących przedmiotem aportu.
Opodatkowanie sprzedaży składników zorganizowanej części przedsiębiorstwa wniesionej uprzednio do spółki w formie aportu.
Jaką stawką podatku należy opodatkować sprzedaż wyżej wymienionego autobusu? Czy zastosować zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług, czy też należy opodatkować stawką 23%?
Planowana czynność wniesienia aportem mienia ruchomego do Spółki nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy. Tym samym ww. czynność będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług według stawek właściwych dla poszczególnych towarów.
Planowana czynność wniesienia aportem rzeczy ruchomych wchodzących w skład inwestycji do istniejącej spółki kapitałowej, spełniająca definicję dostawy towarów, będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania czynności wniesienia aportem autobusów do gminnej Spółki.
Zwolnienie od podatku VAT aportu rzeczowego do spółki z o.o. Przedmiotem aportu będzie budynek zawierający lokale mieszkalne i usługowe.
Opodatkowanie czynności wniesienia aportem do Spółki składników majątku wycofanych z zakładu budżetowego.