Brak obowiązku do odprowadzenia podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia z umów zlecenia zawartych ze Stowarzyszeniem i umowy zawartej z Powiatem w przedmiocie realizacji świadczeń z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.
Obowiązki odprowadzenia podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku w związku z realizacją operacji stowarzyszenie.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
Czy od wartości aportu wniesionego w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa, przekazanego przez Wnioskodawcę utworzonej spółce z o. o., po stronie Wnioskodawcy powstanie skutek podatkowy w podatku dochodowym?
Stowarzyszenie nie jest podatnikiem podatku VAT w zakresie, w jakim wykonuje nieodpłatnie czynności w ramach działalności statutowej organizacji pożytku publicznego, a nie świadczy odpłatnie usług oraz nie dokonuje odpłatnej dostawy towarów. Natomiast przekazanie obrazów w ramach aukcji charytatywnej stanowi odpłatną dostawę towarów i podlega opodatkowaniu VAT (z możliwością zwolnienia podmiotowego
Czy w przypadku przeznaczenia przez Spółkę dochodów na cele statutowe Wspólników wymienione w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy CIT i dokonania w tym celu opisanej wyżej darowizny, przekazane dochody Spółki będą zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym?
Czy w przypadku przeznaczenia przez Spółkę dochodów na cele statutowe Wspólników wymienione w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy CIT i dokonania w tym celu wypłaty środków ze sprzedaży nieruchomości jako wynagrodzenia za umorzone udziały, przekazane dochody Spółki będą zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym?
Czy w przypadku przeznaczenia przez Spółkę dochodów na cele statutowe Wspólników wymienione w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy CIT i przekazanie w tym celu dochodów Wspólnikom poprzez udzielenie im pożyczki, przekazane dochody Spółki będą zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym?
Czy w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wniesienie aportem prawa wieczystego użytkowania nieruchomości do spółki celowej korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy zakupiony sprzęt muzyczny podlega amortyzacji (czy nie) oraz też czy może być amortyzowany jednorazowo?
1. Czy w rozumieniu art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług, odsyłającego do załącznika nr 4 (pozycja nr 11 i przypis nr 1) do w/w ustawy, do kategorii podmiotów, które nie mają jako celu systematycznego dążenia do osiągania zysków, zaś wszelkie zyski, które mimo wszystko osiąga, przeznacza na utrzymanie lub poprawę świadczonych usług, zalicza się Stowarzyszenia, będące organizacją
W momencie objęcia udziałów w zamian za weksel dojdzie do realizacji w Stowarzyszeniu odsetek od weksla. 1. Czy zrealizowane odsetki będą stanowiły przychód podatkowy zwolniony z podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy nabycie udziałów spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie pozbawi Stowarzyszenia prawa do zwolnienia podatkowego, o którym mowa
W jaki sposób ustalić wartość początkową przejętych przez Chorągiew środków trwałych dla potrzeb amortyzacji oraz w jaki sposób amortyzować przejęte środki trwałe po uzyskaniu osobowości prawnej?W jaki sposób rozdzielić przychody i koszty Chorągwi przed i po uzyskaniu przez nią osobowości prawnej?Czy przekazany majątek dla Chorągwi nie będzie stanowił przychodu podatkowego?