Amortyzacja Nieruchomości, na którą składa się stara i dobudowana część.
Ustalenie czy dla budynku oddanego do użytkowania i wprowadzonego do ewidencji spółki w 2024 r. prawidłowe jest ustalenie indywidualnych stawek amortyzacji, tj. stawki 10 % przez okres 10 lat.
Czy Spółka może dokonywać amortyzacji budynku handlowo – usługowego zakwalifikowanego do KŚT 103, przedstawionego w opisie stanu faktycznego, na podstawie art. 16j ust. 1 pkt 3 lit. a ustawy o CIT tj. dokonywać amortyzacji przez okres nie krótszy niż 3 lata?
Jeżeli przed rozpoczęciem amortyzacji domków letniskowych wybrana została metoda ich amortyzacji i nie została zastosowana indywidualna stawka amortyzacji to metody tej nie można w trakcie ich amortyzowania zmienić na inną, w tym na metodę indywidualnych stawek amortyzacyjnych.
Zastosowanie indywidualnej stawki amortyzacyjnej dla lokalu wykorzystywanego w działalności gospodarczej, według zasad określonych w art. 22j ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. według stawki nie wyższej niż 10%.
W zakresie możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej.
Możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej i ustalenia momentu wprowadzenia budynku niemieszkalnego do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.
Sposób rozliczenia w kosztach uzyskania przychodów wartości nieruchomości.
Czy Spółka może dokonywać amortyzacji budynku przedstawionego w opisie na podstawie art. 16j ust. 1 pkt 3 lit. a ustawy o CIT (budynki handlowo-usługowe trwale związane z gruntem, wymienione w rodzaju 103 KŚT- okres amortyzacji nie może być krótszy niż 3 lata)?
w zakresie ustalenia czy Wnioskodawca w przypadku rezygnacji ze sprzedaży części lokali po ich wyodrębnieniu w Budynku, a następnie wprowadzeniu Lokalu do ewidencji środków trwałych i wartości materialnych i prawnych będzie uprawniony do jego amortyzacji z wykorzystaniem indywidualnej stawki amortyzacyjnej, po tym, jak stanie się podatnikiem CIT.
W zakresie ustalenia wartości początkowej lokalu mieszkalnego oraz możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej.
W zakresie możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej oraz ustalenia wartości początkowej środka trwałego.
Możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej oraz ustalenie wartości początkowej środka trwałego
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych oraz ustalenia indywidualnej stawki amortyzacyjnej od nieruchomości (budynku) będącej przedmiotem umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie umowy pożyczki.
Kup - indywidualna stawka amortyzacji po ulepszeniu środka trwałego
Zastosowanie indywidualnej stawki amortyzacyjnej, ulepszenie zakupionego budynku.
czy Wnioskodawca może ustalić indywidualną stawkę amortyzacji dla Budynku przyjmując, że Budynek amortyzowany będzie w okresie nie krótszym niż 10 lat, tj. zastosować indywidualną stawkę amortyzacji, z tym zastrzeżeniem, że stawka ta nie będzie wyższa niż 10%, w szczególności czy stawka ta może być niższa od 10%, - czy po rozpoczęciu amortyzacji Budynku i przyjęciu 10 letniego okresu amortyzacji
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej dla budynku mieszkalnego.