Interpretacje

Interpretacja
13.10.2022 Podatki

Odpłatne zbycie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nabytego na podstawie testamentu po rodzicach, którym został on przydzielony w trakcie trwania wspólności majątkowej małżeńskiej.

Interpretacja
14.04.2022 Podatki

Brak opodatkowania przychodu z odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego z uwagi na upływ pięcioletniego terminu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Interpretacja
14.12.2021 Podatki

Cele mieszkaniowe z art. 21 ust. 1 pkt 131 z wydatkowaniem kwoty ze zbycia zakupionego lokalu mieszkalnego na zakup z zadatkiem domu i spłatę kredytu zaciągniętego na sprzedaną nieruchomość

Interpretacja
08.10.2021 Podatki

W zakresie zastosowania zwolnienia przedmiotowego dotyczącego wydatków na nabycie domu jednorodzinnego w zabudowie szeregowej, oraz wydatków na nabycie prawa do udziału w działce drogowej

Interpretacja
29.03.2021 Podatki

Wydatek na montaż dwóch szaf wnękowych w zakupionym lokalu mieszkalnym, które za pomocą wkrętów zostały przymocowane na stałe do ścian mieści się w kategorii wymienionych w art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wydatków poniesionych na remont własnego lokalu mieszkalnego. Zatem, wydatkowanie przychodu z odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu

Interpretacja
28.09.2020 Podatki

Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego przy spłacie kredytu zaciągniętego na zakup prawa do lokalu mieszkalnego środkami pochodzącymi z jego sprzedaży oraz przy wydatkowaniu przychodu z odpłatnego zbycia prawa do lokalu mieszkalnego na zakup nowych nieruchomości.

Interpretacja
13.02.2020 Podatki

Możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej do spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.

Interpretacja
15.01.2019 Podatki

Jak ustalić wartość początkową opisanego we wniosku lokalu mieszkalnego (środka trwałego) po wprowadzeniu go do ewidencji środków trwałych?

Interpretacja
15.01.2019 Podatki

Czy po wyodrębnieniu własności lokalu mieszkalnego należy zakończyć amortyzację spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w ramach wartości niematerialnych i prawnych i wprowadzić ten lokal do ewidencji środków trwałych i amortyzować według stawki 10% na podstawie indywidualnie ustalonej amortyzacji?

Interpretacja
26.04.2016 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu ze sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.

Interpretacja
06.02.2015 Podatki

Koszty uzyskania przychodów, najem, amortyzacja, środek trwały, wydatek, remonty, ulepszenie, lokale, inwestycje w obcych środkach trwałych, inwestycje, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, spółdzielnie, wpisowe do spółdzielni

Interpretacja
15.09.2014 Podatki

1. Czy mieszkanie otrzymane na podstawie umowy darowizny można amortyzować, a wartość odpisów amortyzacyjnych zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? 2. Czy po wyodrębnieniu własności lokalu mieszkalnego (założeniu księgi) należy zakończyć amortyzację spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w ramach wartości niematerialnych i prawnych i wprowadzić ten lokal do ewidencji środków

Interpretacja
15.09.2014 Podatki

Czy wydatki poniesione na remont spółdzielczego własnościowego prawado lokalu mieszkalnego i lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną własnością (założona księga wieczysta) przed dniem przekazania do użytkowania na podstawie umowy najmu będą stanowiły koszt uzyskania przychodu lub zwiększą wartość początkową tegoprawa niematerialnego lub środka trwałego?

Interpretacja
16.05.2014 Podatki

Czy w stosunku do wyżej opisanego lokalu poprawnie zastosowano indywidualną stawkę amortyzacji w wysokości 10 % rocznie ?

Interpretacja
27.01.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpisu na fundusz remontowy Spółdzielni

Interpretacja
26.06.2013 Podatki

Czy prawidłowo została ustalona i zaliczona do kosztów roczna stawka amortyzacyjna w stosunku do dotychczasowego lokalu mieszkalnego w wysokości 5.840,05 zł (10%), nie uwzględniając w wartości początkowej wartości zapłaconego podatku od spadku?

Interpretacja
26.06.2013 Podatki

Czy w stosunku do drugiego lokalu, Wnioskodawca prawidłowo ustali amortyzację wyliczając ją w następujący sposób: przyjmie 10% stawkę amortyzacji od kwoty stanowiącej sumę kosztów nabycia, kosztów aktu, kosztów remontu poniesionych do dnia oddania do użytkowania, z pominięciem kosztów nabycia wyposażenia (głównie mebli, być może sprzętu AGD i RTV) poniesionych po dacie oddania do użytkowania?

Interpretacja
26.06.2013 Podatki

Czy w przypadku kiedy w przyszłości zaistniałaby sytuacja, że z wynajmu jednego lokalu Wnioskodawca osiągnie zysk a z drugiego stratę, podstawę do obliczania podatku stanowi suma przychodów i kosztów z obu najmów jako jedno źródło przychodu, czy też odrębnie należy rozliczać podatek (przychód/stratę) od każdego z lokali?

Poprzednia Następna