Obowiązek złożenia korekty deklaracji oraz prawa do zwrotu zapłaconych podatków.
Obowiązek rozliczania przez Pana podatku VAT z faktur dokumentujących czynności, dla których obowiązek podatkowy powstanie przed dniem transakcji (wniesieniem aportu) i udokumentowanych fakturami otrzymanymi także po dniu transakcji oraz do korekty faktur sprzedaży, o ile taka faktura lub korekta dotyczy okresu rozliczeniowego przypadającego przed dniem transakcji (wniesieniem aportu).
Czy spółka jako następca prawny będzie mogła zgodnie z art. 93a Ordynacji Podatkowej, rozliczyć w swojej deklaracji VAT nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym lub otrzymać zwrot bezpośredni wynikający z deklaracji VAT dotyczącej wnoszącej aport, a także rozliczyć wszystkie faktury wystawione przez i dla wnoszącego aport?
Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczenia podatku naliczonego w związku z aportem do spółki jawnej przedsiębiorstwa osoby fizycznej.
Rozliczenie nadwyżki podatku naliczonego (do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy oraz do zwrotu) oraz faktur VAT wystawionych na przedsiębiorstwo osoby fizycznej, w sytuacji wniesienia aportem przedsiębiorstwa osoby fizycznej do spółki jawnej.
Określenia, czy otrzymane środki pieniężne stanowiące równowartość podatku VAT należnego z tytułu wniesienia aportu do spółki z o.o., będą dla wspólnika spółki cywilnej otrzymującej zwrot, neutralne podatkowo na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych
1. Czy przy sprzedaży lokalu Wnioskodawczyni ma obowiązek naliczenia i odprowadzenia podatku VAT? 2. Czy przy sprzedaży Zainteresowana ma obowiązek wystawienia faktury VAT, czy tylko rachunku?
Czy wywóz towarów poza terytorium Wspólnoty Europejskiej na terytorium Rosji, potwierdzony przez urząd celny wyjścia w celu wniesienia ich jako aportu do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Rosji, jest eksportem w rozumieniu art. 2 pkt 8 ustawy o podatku od towarów i usług, a w konsekwencji, czy wywóz ten nie spowoduje konieczności dokonania korekty podatku naliczonego u wnoszącego