Czy w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawca będzie mógł zwiększyć o wysokość opłaty przyłączeniowej wartość początkową środków trwałych powstałych w wyniku realizacji Inwestycji, a następnie rozliczać te wydatki proporcjonalnie do wartości początkowej poszczególnych środków trwałych wchodzących w skład farm fotowoltaicznych?
Czy w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawca będzie mógł zwiększyć o wysokość opłaty przyłączeniowej wartość początkową środków trwałych powstałych w wyniku realizacji Inwestycji, a następnie rozliczać te wydatki proporcjonalnie do wartości początkowej poszczególnych środków trwałych wchodzących w skład farm fotowoltaicznych?
Ustalenie, czy Wnioskodawca będzie posiadał prawo do zwiększenia wartości dotychczasowego środka trwałego o wartość początkowej opłaty przyłączeniowej związanej ze zwiększeniem mocy na cały budynek wraz z jego nową częścią.
Czy Wnioskodawca będzie posiadał prawo zaliczenia poniesionych kosztów opłaty przyłączeniowej we wskazanej wysokości, do wartości początkowej nowo powstałego środka trwałego (budynku)?
Nakłady ponoszone na budowę przyłącza wodociągowego oraz wewnętrznej instalacji wodociągowej wraz z zabudową hydroforu nie będą stanowiły kosztów innych niż bezpośrednie, lecz odrębny środek trwały, a kosztem uzyskania przychodów będą odpisy amortyzacyjne.
W jaki sposób Wnioskodawca ma rozliczyć koszt budowy przyłącza energetycznego? Czy jako kosztu innego niż bezpośrednio związanego z przychodami i zaliczenie go do kosztów uzyskania przychodów w dniu ujęcia w księgach rachunkowych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy wydatki na opłaty przyłączeniowe, poniesione bezpośrednio w związku z przyłączeniem hali sportowej do sieci dystrybucyjnych zwiększają wartość początkową środków trwałych wchodzących w skład hali sportowej?
Możliwość zakwalifikowania do kosztów uzyskania przychodów wydatków na przyłączenie obiektu do sieci kanalizacyjnej oraz określenia momentu ujęcia tych kosztów w rachunku podatkowym
Poniesione wydatki na przyłącze wodociągowe można zaliczyć do wydatków w rozumieniu art. 26 ust. 7a pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Tym samym wydatki te mogą korzystać z odliczenia od dochodu w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej przy założeniu, ze zostały one faktycznie poniesione stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności Wnioskodawczyni.
1. Czy kwoty stanowiące wydatki na reklamę i promocję projektu budowy sieci kanalizacyjnej współfinansowanego ze środków UE, można zaliczyć do wartości wytworzonych (ulepszonych) środków trwałych? 2. Czy opłatę za przyłączenie do sieci energetycznej koniecznej do zasilania przepompowni ścieków montowanych w ramach budowy sieci kanalizacyjnej można zaliczyć do wartości wytworzonych (ulepszonych) środków
Czy opłaty przyłączeniowe związane bezpośrednio z Inwestycją powinny zostać zaliczone do wartości początkowej środka trwałego/środków trwałych rozpoznane jako koszty uzyskania przychodów poprzez odpisy amortyzacyjne?
1) Czy Wnioskodawca postąpił prawidłowo zaliczając wymienione wydatki do kosztów uzyskania przychodów - w oparciu o przepisy art. 15 ust. 1 i ust. 4d ustawy - w dacie ich poniesienia?2) Czy w przyszłości ponosząc wydatki na budowę ośrodka Fundacja postąpi prawidłowo zaliczając je do kosztów podatkowych w dacie ich poniesienia, bez względu na wysokość poniesionego wydatku?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kwalifikacji podatkowej wydatków dotyczących urządzeń niezbędnych do prawidłowego działania budowli
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kwalifikacji podatkowej wydatków dotyczących kosztów budowy obiektu i infrastruktury oraz kosztów pośrednich:
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kwalifikacji podatkowej wydatków dotyczących opłat przyłączeniowych
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kwalifikacji podatkowej wydatków dotyczących premii dla wykonawcy
Czy jeżeli Spółka podejmie decyzję o dofinansowaniu budowy tej sieci kanalizacji sanitarnej to wydatek ten będzie dla Spółki kosztem podatkowym w momencie poniesienia czy też nakładem inwestycyjnym zwiększającym wartość przyłącza kanalizacji sanitarnej?
możliwości odliczenia podatku VAT od nakładów inwestycyjnych i dokonania korekt deklaracji VAT-7 w momencie wniesienia aportem kanalizacji wodociągowej i sanitarnej oraz dokumentacji projektowej oraz ustalenia podstawy opodatkowania wartości przekazanego aportu
Czy w sytuacji wybudowania przez spółkę ww. przyłączy zgodnie z przedstawionym wyżej montażem finansowym, pomimo iż ustawowo obowiązek ich budowy obciąża odbiorcę, a nie przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne, koszty związane z budową i eksploatacją tych przyłączy stanowić będą dla spółki koszty uzyskania przychodu (w szczególności: odsetki od zaciągniętych kredytów, amortyzacja środków trwałych
korekta podatku naliczonego w sytuacji zmiany przeznaczenia towarów i usług nabytych w celu wytworzenia środków trwałych (aport)
korekta podatku naliczonego w sytuacji zmiany przeznaczenia środków trwałych wniesionych aportem do Spółki Gminnej
Czy koszty związane bezpośrednio z realizacją budowy budynku, tj. koszty:położenia okablowania komputerowego wbudowanego w konstrukcję budynku; założenia instalacji przeciwpożarowej, alarmowej i telenadzoru wbudowanych w konstrukcję budynku; projektu instalacji przeciwpożarowej; projektu aranżacji budynku; opłat za przyłączenie do sieci elektroenergetycznej i gazowej; mediów (energia, gaz) zużytych
Zakwalifikowanie kosztów budowy przyłącza elektrycznego do środków trwałych Przedsiębiorstwa.