1. Czy powyższe wsparcie, które zostanie przekazane Spółce SIM X Sp. z o.o. w okresie realizacji inwestycji przez jej wspólników - Gminy, może korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 48 ww. ustawy? 2. Czy powyższe wsparcie, które zostanie przekazane Spółce SIM X Sp. z o.o. w okresie realizacji inwestycji przez jej wspólników - Gminy, może korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w
Określenie skutków podatkowych związanych z otrzymaniem z ARiMR wsparcia finansowego z tytułu strat w produkcji jaj spożywczych, poniesionych na skutek zastosowania przepisów weterynaryjnych, w związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.
W zakresie ustalenia, czy amortyzacja środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych nabytych na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej na terenie odpowiedniej SSE przez Spółkę: - w części sfinansowanej ze środków własnych Spółki, niezwróconych Spółce ani nie odliczonych od podstawy opodatkowania, będzie kosztem uzyskania przychodu dla Wnioskodawcy jako komandytariusza Spółki,
Otrzymane dofinansowanie, przeznaczone na nabycie środków trwałych, nie stanowi przychodu z pozarolniczej działalności gospodarczej, na podstawie art. 14 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Odpisy amortyzacyjne dokonane od wartości początkowej środków trwałych, których zakup został sfinansowany ze środków pochodzących z dotacji przyznanej Wnioskodawcy na podstawie art. 12a
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, w odniesieniu do Wyrobów strefowych nabytych w ramach wniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa do Spółki,zwolnieniu od opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych podlega dochód w postaci różnicy między ceną sprzedaży wyrobów strefowych do odbiorców a wartością według której Wyroby strefowe zostały nabyte
Czy wydatkowane z otrzymanego wsparcia środki finansowe na wskazaną inwestycję stanowić będą dla Związku koszty uzyskania przychodów?
sposób obliczenia wartości wykorzystanej pomocy publicznej (w postaci jednorazowej amortyzacji) oraz obowiązków informacyjnych związanych z wykorzystaniem tej pomocy
Czy podatnik od miesiąca stycznia 2008 r. odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej używanego samochodu ciężarowego marki Mercedes Benz w kwocie 19.440 zł 86 gr będzie miał prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w 30 równych ratach miesięcznych?
Czy Wnioskodawca jako podatnik prowadzący działalność w zakresie usług transportowych miał prawo do jednorazowej amortyzacji samochodu ciężarowego?
Czy otrzymane środki są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Jeśli tak, to jak prawidłowo ustalić koszty uzyskania przychodów?
Czy w świetle obowiązującego prawa dopuszczalne jest dokonanie jednorazowej amortyzacji zakupionego środka trwałego w roku podatkowym, w którym zostanie on wprowadzony do ewidencji środków trwałych?
Czy prowadząc działalność gospodarczą w zakresie transportu towarów Wnioskodawca może zastosować przepis art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i zaliczyć jednorazowo odpis amortyzacyjny zakupionego samochodu ciężarowego (betono mieszarki) do wysokości nieprzekraczającej 50.000,00 euro tych odpisów amortyzacyjnych?
Czy Wnioskodawcy przysługiwało prawo do dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego na podstawie art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy otrzymana dotacja jest przychodem, a tym samym czy podlega podatkowi dochodowemu?Czy Podatnik postąpił prawidłowo naliczając jednorazową amortyzację i odnosząc w koszty kwotę 23.000,00zł po odjęciu 24.000,00zł dotacji z PUP?Czy prawidłowo nie zaksięgował otrzymanej dotacji na pozostałe przychody (PKPiR), a więc nie opodatkowałem?