Możliwość zmiany formy opodatkowania na ryczałt przy dostawie gazu w butlach, LPG, olejów samochodowych, płynów do spryskiwaczy i płynów do chłodnic.
Brak możliwości ubiegania się o zwrot podatku akcyzowego, od planowanej dostawy wewnątrzwspólnotowej samochodów osobowych, które zostaną zarejestrowane na stałe na terytorium kraju.
1) Czy podstawę opodatkowania w Ryczałcie, w danym okresie rozliczeniowym, z tytułu używania Pojazdów oraz Pojazdów Wspólników, stanowi 50% miesięcznych odpisów amortyzacyjnych obliczonych od Wartości Początkowej? 2) Czy podstawę opodatkowania w Ryczałcie, w danym okresie rozliczeniowym, w związku z używaniem Pojazdów oraz Pojazdów Wspólników, stanowi 50% poniesionych przez Spółkę Wydatków Eksploatacyjnych
Czy Spółka stosuje prawidłową stawkę wynoszącą 14%, przewidzianą w wykazie rocznych stawek amortyzacyjnych dla samochodów specjalnych, do amortyzacji betoniarek samochodowych, czy też Spółka powinna stosować przy ich amortyzacji stawkę 20% przewidzianą dla samochodów ciężarowych biorąc pod uwagę wpis w dowodzie rejestracyjnym „samochód ciężarowy”?
Sprzedaż zestawów (przyrządów) żniwnych wyłącza prawo do rozliczania podatku na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, gdyż stanowi działalność w zakresie handlu częściami i akcesoriami do pojazdów mechanicznych w rozumieniu art. 8 ust. 1 pkt 3 lit. f) ustawy zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne
Możliwość zwolnienia z akcyzy ambulansów sprzedawanych przed pierwszą rejestracją na rzecz Straży Pożarnej oraz podmiotów nie będących podmiotami leczniczymi, które zostaną docelowo przeznaczone do działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych przez podmioty lecznicze wpisane do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą w rozumieniu ustawy o działalności leczniczej
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z zakupem specjalistycznych pojazdów do zbiórki odpadów komunalnych przekazanych w drodze aportu do Spółki.
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 45.19.4 (usługi pośrednictwa w sprzedaży hurtowej pozostałych pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli) 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Nieuznanie Związku Gmin za podatnika podatku od towarów i usług w zakresie wniesienia aportem pojazdów specjalistycznych do Spółki.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów – odpisy amortyzacyjne i wydatki eksploatacyjne w zw. z użytkowaniem kampera w działalności gospodarczej
Ustalenie czy w związku ze sprzedażą środka trwałego sfinansowanego częściowo dotacją, Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów pełną wartość niezamortyzowanej części jego wartości początkowej.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego od wydatków związanych z zakupem paliwa do napędu autobusów MZK oraz brak obowiązku korekty podatku naliczonego z tytułu nabycia autobusów komunikacji miejskiej.
W zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na nabycie pojazdów niezaliczonych do środków trwałych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu paliwa, akcesoriów samochodowych oraz z tytułu przejazdów autostradami, uznanie za import usług czynności, za które pobrano prowizje za przejazd autostradami, podstawa opodatkowania ww. czynności oraz obowiązek podatkowy dla czynności, za które pobrano prowizje.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia autobusów oraz paliwa wykorzystywanego do ich napędu.
Podatek od towarów i usług w zakresie nieodliczania podatku naliczonego z tytułu nabycia części zamiennych oraz usług dotyczących pojazdu zakupionego do celów sprzedaży zwolnionej z ewentualnym wykorzystaniem do celów sprzedaży opodatkowanej, dokonania korekty deklaracji w odniesieniu do podatku nieodliczonego od wydatków na części zamienne, usługi i paliwo, a także korekty podatku nieodliczonego w
Wnioskodawca prawidłowo ustalił wartość początkową samochodu osobowego wprowadzonego do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, przyjmując cenę nabycia wynikającą z faktury dokumentującej jego zakup. Jednocześnie Wnioskodawca od tak ustalonej wartości początkowej środka trwałego będzie mógł dokonywać odpisów amortyzacyjnych przy zastosowaniu stawki amortyzacyjnej określonej
W jaki sposób prawidłowo ustalić wartość początkową środka trwałego? (pytanie przedstawione we wniosku jako drugie)
W którym miesiącu samochód ciężarowy można uznać za środek trwały? (pytanie przedstawione we wniosku jako pierwsze)
Czy wprowadzając samochód osobowy do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych jako wartość początkową tego środka trwałego będącego podstawą naliczenia amortyzacji należało przyjąć cenę nabycia wynikającą z wystawionej na nazwisko Wnioskodawcy faktury dokumentującej zakup samochodu w 2007 roku czyli kwotę 80.510 zł, a następnie skorygować koszty amortyzacji od momentu wprowadzenia
1. Czy wartość początkowa pojazdu do amortyzacji jest przez Wnioskodawcę określona poprawnie? 2. Jeśli nie jest to poprawna wartość, to w jaki sposób Wnioskodawca powinien określić wartość pojazdu oraz jak skorygować dotychczas rozliczone odpisy amortyzacyjne?