Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na studia podyplomowe poniesionych w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej.
Czy kwota zapłacona na pokrycie kosztów aplikacji notarialnej pracownika, stanowić będzie koszt uzyskania przychodów dla kancelarii notarialnej (Wnioskodawczyni), na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy kwota zapłacona przez Wnioskodawczynię na pokrycie kosztów aplikacji notarialnej pracownika stanowić będzie dochód pracownika zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i z tego tytułu Wnioskodawczyni nie jest zobowiązana do obliczania i pobrania od tej kwoty zaliczki na podatek dochodowy pracownika?
Czy prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą może do kosztów uzyskania przychodów zaliczyć wydatki na aplikację notarialną pracownika?
Czy kwotę zapłaconą przez Wnioskodawcę na pokrycie kosztów aplikacji radcowskiej pracownika będzie można uznać za koszt uzyskania przychodu Spółki?
Czy udzielone przez Wnioskodawcę dofinansowanie kosztów szkolenia pracownika - aplikanta radcowskiego, w ramach aplikacji radcowskiej prowadzonej przez okręgową izbę radców prawnych stanowi dla pracownika świadczenie zwolnione od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
PIT - zwolnienie przedmiotowe wartości świadczeń przyznanych przez pracodawcę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników.
Czy Wnioskodawca wykonujący zawód adwokata, pokrywający koszty szkolenia zawodowego pracownika, będącego aplikantem radcowskim może zaliczyć koszty poniesione na opłatę za szkolenie na aplikacji radcowskiej do kosztów uzyskania przychodu w rozumieniu art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
zwolnienie od podatku dochodowego wartości świadczeń poniesionych na rzecz pracownika na podnoszenie jego kwalifikacji zawodowych w ramach aplikacji radcowskiej
Czy finansowanie pracownikom szkoleń w ramach podnoszenia kwalifikacji zawodowych zwolnione są z podatku dochodowego od osób fizycznych bez względu posiadania przez organizatora akredytacji?
Czy przychody z tytułu uczestnictwa w wyżej wskazanych szkoleniach są wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych bez względu na to, czy organizator szkolenia posiada akredytację czy też takiej akredytacji nie posiada?
Czy wartość opłaty za studia, kursy i szkolenia zwiększa przychód do opodatkowania pracowników, jako przychód uzyskany od pracodawcy na dofinansowanie lub sfinansowanie dokształcania, bez względu na formę organizacji szkolenia oraz fakt wpisania do ewidencji niepublicznych placówek oświatowych albo posiadania akredytacji kuratora oświaty?
Czy wydatki ponoszone przez wnioskodawcę z tytułu sfinansowania kosztów uczestnictwa pracownika w szkoleniu podnoszącym posiadane kwalifikacje zawodowe (niezbędnym do wykonywania zadań zawodowych, na które to szkolenie pracownik został skierowany przez pracodawcę) w sytuacji, gdy szkolenie prowadzone jest przez podmiot, który nie posiada akredytacji kuratora oświaty (w rozumieniu postanowień rozporządzenia
Czy świadczenie pracodawcy polegające na opłaceniu nauki i podnoszenia kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych stanowi dla pracowników przychód zwolniony z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wartość ewentualnych świadczeń przyznanych pracownikom przez Spółkę, polegających na sfinansowaniu podnoszenia kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego w formach innych niż szkolne, podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Dotyczy zwolnienia od podatku - na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy z dnia 26.07.1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000r. Nr 14, poz. 176 ze zm.) - świadczeń w postaci sfinansowanych przez pracodawcę kosztów szkoleń pracowników w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.