Obowiązek złożenia korekty deklaracji oraz prawa do zwrotu zapłaconych podatków.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT aportu basenu i prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Obowiązki związane z wjazdem na teren składu podatkowego cysterny z gazem LPG.
Spełnienie warunków do opodatkowania ryczałtem od dochodów Spółek zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
W zakresie ustalenia, czy po otrzymaniu przez Wnioskodawcę aportu w 2016 r., Spółka będzie uprawniona do opodatkowania estońskim CIT, począwszy od roku podatkowego rozpoczynającego się 1 stycznia 2025 r., a tym samym w opisanym zdarzeniu przyszłym, wobec Wnioskodawcy nie znajdzie zastosowanie zasada wyłączenia z opodatkowania Ryczałtem na podstawie art. 28k ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku prawa do odzyskania podatku naliczonego od wydatków związanych z projektem przez rolnika ryczałtowego.
Uznanie czy spółka komandytowo-akcyjna będzie uprawniona do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek od 1 stycznia 2025 r.
Kalkulowanie rzeczywistego kosztu nabycia energii elektrycznej na potrzeby zwolnienia z opodatkowania podatkiem akcyzowym.
W zakresie uznania Spółki za podatnika zależnego oraz współzależnego oraz możliwości pomniejszenia przez Wnioskodawcę podstawy opodatkowania.
W zakresie skutków podatkowych ustanowienia na Pani rzecz nieodpłatnej służebności mieszkania przez Pani syna za zgodą jego żony.
Obowiązki w podatku akcyzowym z tytułu zużycia energii elektrycznej wytworzonej w instalacji fotowoltaicznej.
Ustalenie czy wkład niepieniężny w postaci prawa do używania i pobierania pożytków, tj. prawa dzierżawy nieruchomości oraz środków trwałych, wyposażenia oraz elementów infrastruktury technicznej, niewykorzystywany do prowadzenia działalności gospodarczej, należy kwalifikować jako składnik majątku uprzednio prowadzonego przedsiębiorstwa, o którym mowa w art. 28k ust. 1 pkt 6 lit. b tiret pierwszy Ustawy
W zakresie skutków podatkowych ustanowienia na Pani rzecz nieodpłatnej służebności mieszkania przez Pani syna za zgodą jego żony.
Czy otrzymana przez Spółkę równowartość VAT należnego, wynikająca z faktury wystawionej przez Spółkę, w związku z Aportem Nieruchomości do Spółki powiązanej stanowi przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie ustawy dla dostawy mieszkań powstałych, w tej części budynku, która była już użytkowana w oraz zakresie zastosowania ww. zwolnienia dla dostawy mieszkań powstałych w części zaadaptowanego nieużytkowego poddasza.
Czy w razie wyboru przez Spółkę opodatkowania Ryczałtem wynajmowanie przez Spółkę części Nieruchomości od Wspólnika na wyżej opisanych warunkach w okresie opodatkowania Ryczałtem będzie skutkować dla Spółki powstaniem dochodu z tytułu ukrytych zysków, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT i w konsekwencji obowiązkiem zapłaty z tego tytułu Ryczałtu.
W zakresie skutków podatkowych ustanowienia na Pana rzecz nieodpłatnej służebności mieszkania przez Pana syna za zgodą jego żony.
Opodatkowanie podatkiem akcyzowym oraz opłatą paliwową zużycia sprężonego gazu.
W zakresie skutków podatkowych wniesienia wkładu niepieniężnego do nowo zawiązanej spółki akcyjnej.
Interpretacja w zakresie możliwości wprowadzania do składu podatkowego Spółki wyrobów akcyzowych będących własnością klienta, nakładania swoich znaków akcyzy na te wyroby akcyzowe oraz zapłaty – w imieniu klienta – należnego podatku akcyzowego po zakończeniu procedury zawieszenia poboru akcyzy i złożenia deklaracji podatkowej.