Czy jako wartość początkową środka trwałego Wnioskodawczyni może przyjąć w wysokości wyszacowanej przez biegłego zgodnie z art. 22g ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
ustalenie wartości początkowej poszczególnych elementów składowych nieruchomości stanowiących odrębne środki trwałe jako iloczynu łącznej ceny nabycia i wskaźnika proporcji wynikającego z opracowania biegłego rzeczoznawcy (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych według przepisów o rachunkowości.
Możliwość określenia przychodu przez organ podatkowy z uwzględnieniem opinii biegłego przy objęciu akcji w zamian za wkład niepieniężny
Czy w opisanym stanie faktycznym istnieje możliwość ustalenia wartości początkowej lokalu w oparciu o wycenę rzeczoznawcy, ze względu na fakt poniesienia na wykończenie lokalu znacznych nakładów, na które nie posiada Pani dokumentów potwierdzających ich wysokości oraz czy od tak ustalonej wartości można naliczać odpisy amortyzacyjne?
Czy można samodzielnie określić wartość początkową opisanego budynku, czy należy w tym celu powołać biegłego rzeczoznawcę majątkowego?
Czy można amortyzować budynek wniesiony aportem do spółki z uwzględnieniem wartości początkowej ustalonej w operacie szacunkowym przez biegłego ?
Pytanie Pana dotyczy prawidłowości przyjęcia wartości początkowej wprowadzonego do ewidencji środka trwałego, według wyceny dokonanej przez biegłego rzeczoznawcę.
Czy można dokonać ustalenia wartości początkowej środka trwałego (budynku) jako podstawy naliczania amortyzacji, w oparciu o wycenę biegłego ?
Podatnik zakupił stację paliw, która nie spełnia podstawowych warunków do jej użytkowania. Aktualnie przeprowadza jej modernizację, polegającą na rozbudowie pawilonu handlowego o 100 % powierzchni oraz gruntownej przebudowie i modernizacji istniejącej części (stary budynek został rozebrany w 70%), wymianie zbiorników wraz z całą technologią paliwową oraz wymianie dystrybutorów, budowie stacji LPG,
Przedsiębiorstwo zostało wniesione do spółki z o.o. jako aport Skarbu Państwa, stanowiący przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 551 kodeksu cywilnego. Z dniem 31.12.2003 r. spółka jako następca prawny przedsiębiorstwa państwowego wstąpiła we wszelkie prawa i obowiązki przedsiębiorstwa państwowego, bez względu na charakter stosunku prawnego, z którego te prawa i obowiązki wynikały. Czy zgodnie z obowiązującymi
Pytanie podatnika dotyczy zakresu stosowania przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w kwestii dotyczącej amortyzacji budynku.