Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej - wydatki na klimatyzację.
Możliwość dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na zakup telefonu komórkowego, smartwatcha i tabletu oraz wydatków na ich naprawy, wymiany baterii oraz opłacenie abonamentów.
Możliwość odliczenia wydatków na klimatyzację w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
Możliwość dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na zakup materiałów związanych z przystosowaniem łazienki do potrzeb wynikających z niepełnosprawności.
Czy opisane w stanie faktycznym Urządzenia są robotami przemysłowymi, w rozumieniu art. 38eb ust. 3 Ustawy o CIT, - Czy Spółka będzie uprawniona do skorzystania z ulgi na robotyzację, o której mowa jest w art. 38eb Ustawy o CIT, poprzez rozpoznanie w jej ramach 50% sumy dokonanych w latach 2022-2026 odpisów amortyzacyjnych od Urządzeń, w tym Urządzeń, które zostały nabyte i wprowadzone do ewidencji
Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej dla wydatków poniesionych na zakup i montaż klimatyzacji, kabiny prysznicowej, brodzikiem, baterii łazienkowej i kuchennej.
Możliwość odliczenia składek na ubezpieczenie społeczne od podatku dochodowego od osób fizycznych z przychodu uzyskanego z pracy najemnej na terytorium Austrii.
W zakresie ustalenia możliwości skorzystania z ulgi na robotyzację.
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na przystosowania łazienki z wanną na łazienkę z kabiną prysznicową.
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na wykonanie utwardzonych ścieżek i podjazdów, likwidację progów i schodów na terenie przylegającym do domu na działce wchodzącej w skład rodzinnych ogrodów działkowych, dla osoby pozostającej na utrzymaniu podatnika.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej (wydatki na adaptację mieszkania do potrzeb osoby niepełnosprawnej).
W zakresie możliwości skorzystanie z ulgi rehabilitacyjnej dotyczącej wydatków na wyrównanie terenu działki wokół domu oraz umocnienie skarpy powstałej w wyniku wyrównania.
Odliczanie od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na remont łazienki
Ulga badawczo – rozwojowa, definicja, odpisy amortyzacyjne jako koszty kwalifikowane.
w zakresie możliwości skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 18d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym prace prowadzone przez pracowników działu technologii opisane w stanie faktycznym stanowią prace o charakterze rozwojowym i tym samym spełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej, w rozumieniu art. 4a pkt 26-28 ustawy CIT, która uprawnia do zastosowania ulgi określonej w art. 18d ustawy CIT? Czy odpisy amortyzacyjne od maszyn pakujących
Wydatki poniesione na adaptację domku usytuowanego na działce znajdującej się na terenie rodzinnych ogrodów działkowych oraz adaptację tej działki dla potrzeb osoby niepełnosprawnej nie podlegają odliczeniu w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
Wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na wymianę okna z obniżoną klamką w celu poprawienia funkcjonowania, przystosowania mieszkania do Jego niepełnosprawności stanowią wydatki na adaptację mieszkania i budynku mieszkalnego oraz jego wyposażenie, odpowiadające potrzebom wynikającym z niepełnosprawności Wnioskodawcy. Zatem powyższe wydatki Wnioskodawca może odliczyć od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej
Wydatki poniesione przez Wnioskodawczynię na wymianę drzwi balkonowych z niskim progiem i okna z obniżonymi klamkami w celu poprawienia funkcjonowania, przystosowania mieszkania do Jej niepełnosprawności stanowią wydatki na adaptację mieszkania i budynku mieszkalnego oraz jego wyposażenie, odpowiadające potrzebom wynikającym z niepełnosprawności Wnioskodawczyni. Zatem powyższe wydatki Wnioskodawczyni
Czy poniesiony wydatek na wymianę pieca uprawnia Wnioskodawcę do odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej na cele adaptacji mieszkania dla potrzeb osób niepełnosprawnych za 2020 r.?
czy w świetle zaprezentowanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego Wnioskodawca mógł zakwalifikować i będzie mógł zakwalifikować w przyszłości ponoszone przez siebie koszty tzw. omodelowania jako koszty kwalifikowane w rozumieniu art. 18d ust. 2 ustawy o CIT i odliczyć ich wartość od podstawy opodatkowania w podatku dochodowym od osób prawnych