Brak opodatkowania nieodpłatnego udostępnienia Spółce nabytych w ramach realizacji Projektu autobusów i urządzeń, brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na realizację Projektu.
Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu zakupu autobusów hybrydowych oraz zakupu autobusów elektrycznych wraz ze stacjami ładowania.
Brak wyłączenia z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, wniesienia aportem Nieruchomości wraz z Naniesieniami do Spółki. Uznanie aportu Nieruchomości wraz z Naniesieniami do Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania VAT. Określenie podstawy opodatkowania VAT dla czynności wniesienia aportem Nieruchomości wraz z Naniesieniami do Spółki
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu w części dotyczącej wydatków poniesionych na budową ścieżek pieszo-rowerowych, przebudowę i budowę dróg, pętli autobusowej, rozbudową systemu, wymianę oświetlenia ulicznego oraz promocję projektu oraz jego nadzór, prawo do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją ww. projektu w części dotyczącej rozbudowy miejskiej aplikacji.
Uznanie wniesienia aportem do Spółki majątku powstałego w ramach Inwestycji za czynność opodatkowaną, niekorzystającą ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, -prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT od wydatków poniesionych na realizację ww. Inwestycji, -brak obowiązku korekty odliczonego już podatku VAT od wydatków związanych z ww. Inwestycją w przypadku gdy złoża wód termalnych okażą się
Uznanie dokonanego aportu niepieniężnego, tj. wniesienia majątku powstałego w ramach Inwestycji do Spółki, za czynność opodatkowaną VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z VAT. Prawo do odliczenia VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację Inwestycji w pełnej wysokości w trybie art. 86 ust. 1 i 13 ustawy o VAT.
Uznanie czynności wniesienia przez Wnioskodawcę aportem infrastruktury w postaci rozbudowanej Stacji Uzdatniania Wody wraz z infrastrukturą niezbędną do jej funkcjonowania do spółki za odpłatną dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT i prawo do pełnego odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Opodatkowanie i sposób rozliczenia aportu nakładów na inwestycję w zakresie infrastruktury wodociągowej.
Interpretacja indywidualna w zakresie: braku opodatkowania realizacji Inwestycji na nieruchomości stanowiącej własność Spółki i udostępnienia majątku Spółce, opodatkowaniu dostawy w drodze aportu do Spółki środka trwałego stanowiącego ruchomość, niekorzystającej ze zwolnienia od VAT, opodatkowania czynności polegającej na obciążeniu Spółki częścią kosztów z tytułu nakładów na Inwestycję, niekorzystającej
Brak wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, transakcji wniesienia aportem do Spółki Infrastruktury powstałej w ramach Inwestycji; uznanie ww. czynności za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT, prawa do pełnego odliczenia kwot podatku naliczonego wynikających z faktur dokumentujących wydatki
Uznanie wniesienia aportem nakładów inwestycyjnych (powstałych w związku z realizacją inwestycji) do Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania tym podatkiem, prawo do pełnego odliczenia wartości VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nakłady inwestycyjne, które będą przedmiotem wniesienia aportem do Spółki.
Wskazania, czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu w trzech rożnych procedurach celnych.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT aportu basenu i prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu w trzech rożnych procedurach celnych.
Uznanie wniesienia aportem do Spółki gruntu wraz z posadowionymi/znajdującymi się na nim nowo wybudowanymi budynkami i budowlami oraz urządzeniami za czynność opodatkowaną, niekorzystającą ze zwolnienia z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2, pkt 10 oraz pkt 10a ustawy. - Uznanie wniesienia aportem do Spółki gruntu wraz z posadowionymi/znajdującymi się na nim uprzednio pozostałymi budynkami i budowlami
Podatek od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur w związku z dostawą w formie aportu.
Uznanie dzierżawy autobusów za czynność opodatkowaną podatkiem VAT. Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Interpretacja indywidualna w zakresie uznania czynności wniesienia aportem majątku Inwestycji do Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia, określenia podstawy opodatkowania w związku z aportem majątku Inwestycji do Spółki, prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT dokumentujących wydatki ponoszone na realizację Inwestycji
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu artykułów spożywczych, takich jak kawa, herbata, cukier, mleko, napoje bezalkoholowe, słodycze, owoce, jogurty, pieczywo, sery oraz produkty mięsne (gotowane) na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej - wydatki na klimatyzację.
Czynność wniesienia przez Gminę wierzytelności aportem do Spółki w zamian za objęcie udziałów w jej podwyższonym kapitale nie będzie stanowiła czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Gminie nie przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków ponoszonych na realizację Inwestycji.
Uznanie czynności wniesienia aportem przez Gminę do Spółki sieci wodno-kanalizacyjnej powstałej w ramach realizacji części pierwszej operacji pn. „(…)” za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia od tego podatku oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione w związku z realizacją projektu.
Dotyczy skutków podatkowych aportu nieruchomości w zamian za udziały.