Nieuznanie za podatnika podatku od towarów i usług w odniesieniu do transakcji wniesienia do Spółki aportem niezabudowanej nieruchomości.
W zakresie ustalenia, jaki będzie koszt uzyskania przychodu ze zbycia nabytej w formie aportu nieruchomości wskazanej we wniosku.
Zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dla planowanego aportu do spółki gminnej budynków mieszkalnych.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy wniesienia aportu (wkładu niepieniężnego) w postaci nieruchomości do spółki prawa cywilnego oraz obowiązek korekty podatku odliczonego od nakładów, zgodnie z art. 91 ust. 6 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie: - podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wniesienia aportem do Spółki wytworzonej inwestycji; - prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków na realizację inwestycji.
Aport do spółki jawnej zespołu składników materialnych, stanowiących przedsiębiorstwo, wyłączony od opodatkowania VAT
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości rolnej z zabudowaniami otrzymane w darowiźnie.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wniesienia aportem do nowo powstałej spółki jawnej nieruchomości oraz samochodów oraz możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT dla dostawy wnoszonych aportem nieruchomości. Ustalenie podstawy opodatkowania dla aportu nieruchomości i samochodów, które mają zostać wniesione do majątku nowo powstałej spółki.
Zwolnienie z opodatkowania dostawy Nieruchomości, rezygnacja ze zwolnienia oraz praw do odliczenia podatku VAT przez Nabywcę oraz Najemcę, oraz podstawa opodatkowania.
Zwolnienie od podatku VAT wniesienia aportu w postaci nieruchomości zabudowanej obejmującej działkę nr X na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług.
Skutki podatkowe przejęcia do działalności składnika majątkowego wykorzystywanego wcześniej (amortyzowany) w działalności współmałżonka oraz możliwość uznania za podlegający amortyzacji środek trwały oddanej do użytkowania części budynku.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości, powstałej w adaptacji poddasza i skutek zniesienia współwłasności.
Określenie podstawy opodatkowania czynności wniesienia aportu Nieruchomości do Spółki oraz opodatkowanie i zwolnienie od podatku aportu nieruchomości.
Amortyzacja od części ½ nieruchomości otrzymanej poprzez dział spadku, jak i od części ½ nieruchomości otrzymanej przez zniesienie współwłasności.
Nieuznania, że spełnione są warunki oświadczenia o rezygnacji ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług przez wskazanie w akcie notarialnym ceny towaru z wyodrębnionym podatkiem od towarów i usług oraz prawa do odliczenia VAT z transakcji.
Uznanie za podatnika podatku VAT w stosunku do czynności wniesienia aportem zabudowanej nieruchomości do spółki oraz możliwości zwolnienia od podatku VAT tej transakcji.
Uznanie aportu Nieruchomości przez X za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, zwolnienie z opodatkowania aportu niezabudowanej Nieruchomości 1, zwolnienie z opodatkowania aportu zabudowanej Nieruchomości 2, ustalenie podstawy opodatkowania tego aportu, prawo Nabywcy do odliczenia podatku naliczonego oraz zwrotu nadwyżki podatku naliczonego wynikającego z faktury otrzymanej od wnoszącego
Interpretacja indywidualna w zakresie opodatkowania wniesienia aportem do Spółki Nieruchomości gruntowej oraz uznania transakcji aportu do Spółki zabudowanej nieruchomości oraz prawa użytkowania wieczystego nieruchomości wraz z prawem własności posadowionego na nich budynku, stanowiącego odrębną nieruchomość za zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, gruntowej w rozumieniu w art. 2 pkt 27e ustawy
Opodatkowanie czynności wniesienia Majątku aportem do spółki celowej oraz podstawa opodatkowania dla ww. aportu.
Zastosowanie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT przekazania w ramach aportu prawa użytkowania wieczystego Działki wraz z Budynkami.
Opodatkowanie wniesienia aportem składników majątku oraz prawa do odliczenia.