Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy m.in. podatku od towarów i usług w zakresie m.in. skutków podatkowych sprzedaży Nieruchomości.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie ustawy dla dostawy mieszkań powstałych, w tej części budynku, która była już użytkowana w oraz zakresie zastosowania ww. zwolnienia dla dostawy mieszkań powstałych w części zaadaptowanego nieużytkowego poddasza.
Zwolnienie z VAT dla sprzedaży lokali mieszkalnych wyodrębnionych ze strychu i opodatkowanie dostawy i prawo/brak prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur potwierdzających ponoszone wydatki na wyodrębnienie lokali mieszkalnych ze strychu.
Dostawa nieruchomości (działka nr 3) będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT i nie będzie korzystać ze zwolnienia z VAT, dokonanie aportu niepieniężnego, tj. wniesienie do Spółki majątku w postaci infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, będzie podlegało opodatkowaniu VAT i nie będzie korzystało ze zwolnienia z VAT , prawa do odliczenia kwoty VAT naliczonego od poszczególnych wydatków wskazanych w
w zakresie ustalenia, czy elementy stanowiące składniki majątkowe nieruchomości zabudowanej wskazane w opisie stanu faktycznego mogą zostać uznane za odrębne od budynku środki trwałe podlegające amortyzacji zgodnie z zasadami wynikającymi z ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wg stawek im odpowiadającym.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług wniesienia przez Gminę aportem nieruchomości do spółki.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconego Wynagrodzenia za Sukces.
Prawo do zaliczenia zapłaconego wynagrodzenia za sukces do kosztów uzyskania przychodów
Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia zapłaconego Wynagrodzenia za Sukces do kosztów uzyskania przychodu? (pytanie oznaczone we wniosku numerem 2)
Dokonanie korekty odpisów amortyzacyjnych związanych ze zmianą (zwiększeniem) wartości początkowej Nieruchomości poprzez skorygowanie zarówno wartości samych odpisów amortyzacyjnych, jak i wartości początkowej na bieżąco.
Opodatkowanie czynności wniesienia części niezabudowanej nieruchomości gruntowej w formie aportu do spółki prawa handlowego oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych w związku z planowanym aportem.
Czy jako wartość początkową nieruchomości wniesionych aportem do spółki komandytowo - akcyjnej należy przyjąć wartość określoną przez wspólników w akcie notarialnym, na podstawie którego nieruchomości zostaną wniesione przez Wnioskodawcę jako aport do spółki komandytowo - akcyjnej, jednakże nie większej niż wartość rynkowa przedmiotu aportu na dzień jego wniesienia?
Czy Podatnik może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne w pełnej wysokości, a nie proporcjonalnie do użytkowej powierzchni oraz czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć odpisy amortyzacyjne od budynków czasowo wyłączonych z użytkowania, np. z uwagi na poszukiwanie najemcy ?
Czy można zastosować indywidualną stawkę amortyzacji (tj. 10%) dla budynku, wybudowanego w 1980r., który był używany przez poprzedniego właściciela, zakupionego do celów prowadzonej działalności gospodarczej?