Brak obowiązku zapłaty podatku akcyzowego w związku z najmem/leasingiem samochodów osobowych na terytorium państwa członkowskiego UE.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku złożenia deklaracji VAT-26 oraz jej aktualizacji.
Dotyczy - możliwość i warunki zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z nabyciem, użytkowaniem i leasingowaniem samochodu osobowego
Ustalenie czy niezamortyzowana część inwestycji w obcym środku trwałym stanowi koszt uzyskania przychodu w przypadku rozwiązania umowy dzierżawy i zaprzestania korzystania z inwestycji przez Spółkę.
Opodatkowanie podatkiem VAT należności z tytułu bezumownego korzystania z przedmiotu najmu, anulowanie faktur, skorygowanie faktur oraz deklaracji podatkowych, zwrot podatku, wystawienie not księgowych.
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Zarejestrowanie się jako czynny podatnik podatku VAT z tytułu wynajmu autobusów, objętych małżeńską wspólnością majątkową.
Brak opodatkowania energii elektrycznej pochodzącej z instalacji fotowoltaicznej, zużywanej w wynajmowanych budynkach
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od nabytego lokalu użytkowego.
W zakresie ustalenia, czy prace fit-out nie stanowią inwestycji w obcym środku trwałym, o której mowa w art. 16a ust. 2 pkt 1 ustawy o CIT, a w konsekwencji Spółka jest uprawniona do rozpoznania wydatków w tym zakresie jako kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia, tj. jako tzw. pośrednich kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 4d ustawy o CIT.
Możliwość pomniejszenia przychodu z najmu pokoju hotelowego o odpisy amortyzacyjne.
Czy Spółka, w przypadku otrzymania kontrybucji, może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów: odpisów amortyzacyjnych, wydatki na nabycie składników majątkowych nieprzekraczających 10 000 zł, oraz koszt leasingu operacyjnego, oraz ustalenie, czy kwota kontrybucji stanowi przychód podatkowy
Czy w przypadku wypowiedzenia, rozwiązania, wygaśnięcia umowy najmu lub podjęcia decyzji o rezygnacji z części Wynajmowanej Powierzchni, Wnioskodawca ma prawo ująć w kosztach uzyskania przychodów niezamortyzowaną podatkowo część wartości początkowej pozostawionych nieodpłatnie u Wynajmującego Środków Trwałych, jeżeli kontynuować będzie w niezmienionym zakresie prowadzoną działalność gospodarczą.
Czy strata jaka powstanie w związku z likwidacją, na skutek wyburzenia budynku na działce nr (…), nie w pełni zamortyzowanych środków trwałych będzie stanowiła dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów.
Możliwość ujęcia wydatków poniesionych na prace związane z adaptacją pomieszczeń do potrzeb Najemcy („Prace Fit-out pierwotne”) w kosztach podatkowych Spółki jako koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodami w dacie poniesienia tego kosztu.
Wniesienie aportem Lokalu do Spółki cywilnej będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT i nie będzie korzystało ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 i pkt 2 ustawy. Aport tego Lokalu będzie korzystał ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy.
Zwolnienie od opodatkowania dochodów uzyskiwanych z tytułu wynajmu pokoi gościnnych.
Wnioskodawca będzie uprawniony do amortyzowania Obiektu dla celów podatkowych i zaliczania odpisów amortyzacyjnych do kosztów uzyskania przychodów
Odliczenie podatku od wydatków poniesionych na adaptację pomieszczeń.
W zakresie ustalenia, czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na prace związane z adaptacją pomieszczeń do potrzeb Najemcy (Wynajmujący wypłacił Najemcy wynagrodzenie ryczałtowe na poczet prac związanych z przygotowaniem pomieszczeń do użytkowania, które Wnioskodawca zaliczył do przychodów podatkowych) stanowią dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodu pośrednio związane z przychodami osiąganymi
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Nakłady poniesione przez Wnioskodawcę na wynajmowaną nieruchomość, za które Spółka otrzyma Wynagrodzenie, stanowić będą koszty bezpośrednio związane z przychodami. Możliwe jest bowiem wskazanie strumienia przychodów, którego dotyczą ponoszone nakłady na wykonanie usługi na rzecz Wynajmującego.