Interpretacje

Interpretacja
31.10.2024 Podatki

Ustalenie, czy wydatki poniesione na projekt architektoniczny oraz położenie powłoki dachowej i zamontowanie podwieszanego sufitu powinny być kwalifikowane jako ulepszenie (modernizacja) środka trwałego i ujęte jako zwiększenie wartości początkowej budynku przyjętej przez Spółkę dla celów amortyzacji podatkowej i potrącane w czasie w ramach odpisów amortyzacyjnych

Interpretacja
14.10.2024 Podatki

W zakresie ustalenia, czy prowadzona przez Spółkę Działalność B+R stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, co uprawnia do dokonania odliczenia, o którym mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT.

Interpretacja
01.12.2023 Podatki

Nie przysługuje Państwu prawo do odliczenia części podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki związane z Inwestycją, obliczonej według prewspółczynnika powierzchniowego.

Interpretacja
04.08.2023 Podatki

Ustalenie czy dochód przeznaczony na wydatki niezwiązane z działalnością statutową (odpisy amortyzacyjne z tytułu zużycia środków trwałych – lokali mieszkalnych wykorzystanych do prowadzonej działalności gospodarczej) będzie opodatkowany podatkiem dochodowym od osób prawnych. Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów: - odpisów amortyzacyjnych z tytułu zużycia zmodernizowanych środków trwałych

Interpretacja
10.01.2022 Podatki

Ulga rehabilitacyjna, wydatki na przystosowania łazienki z wanną na łazienkę z kabiną prysznicową.

Interpretacja
20.10.2021 Podatki

opodatkowanie podatkiem VAT czynności wniesienia przez Gminę aportem do Spółki opisanej we wniosku Inwestycji, prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT od wydatków ponoszonych na realizację projektu pn. „…”, brak opodatkowania dotacji uzyskanej na realizację ww. projektu.

Interpretacja
04.12.2020 Podatki

Zwolnienie od podatku sprzedaży lokali wydzielonych po przebudowie Strychu na rzecz ostatecznych nabywców.

Interpretacja
30.10.2020 Podatki

Czy koszty prac antykorozyjnych wykonywanych na zbiornikach magazynowych powinny zwiększać wartość początkową odpowiednio każdego ze zbiorników i być podstawą odpisów amortyzacyjnych?

Interpretacja
20.07.2020 Podatki

Wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na wymianę okna z obniżoną klamką w celu poprawienia funkcjonowania, przystosowania mieszkania do Jego niepełnosprawności stanowią wydatki na adaptację mieszkania i budynku mieszkalnego oraz jego wyposażenie, odpowiadające potrzebom wynikającym z niepełnosprawności Wnioskodawcy. Zatem powyższe wydatki Wnioskodawca może odliczyć od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej

Interpretacja
20.07.2020 Podatki

Wydatki poniesione przez Wnioskodawczynię na wymianę drzwi balkonowych z niskim progiem i okna z obniżonymi klamkami w celu poprawienia funkcjonowania, przystosowania mieszkania do Jej niepełnosprawności stanowią wydatki na adaptację mieszkania i budynku mieszkalnego oraz jego wyposażenie, odpowiadające potrzebom wynikającym z niepełnosprawności Wnioskodawczyni. Zatem powyższe wydatki Wnioskodawczyni

Interpretacja
22.01.2020 Podatki

Wnioskodawca w 2015 r. zainwestował środki pozyskane z tytułu zbycia w 2014 r. udziału w nieruchomości na zmianę konstrukcji dachu i adaptację na cele mieszkalne poddasza, które w momencie poniesienia wydatku (jak również w ciągu dwóch lat, licząc od końca roku podatkowego w którym dokonano ww. sprzedaży) nie stanowiło własności/współwłasności Wnioskodawcy, zatem Wnioskodawca nie może skorzystać ze

Interpretacja
17.05.2019 Podatki

W zakresie ustalenia, czy wydatki z kategorii A dotyczące kawiarni należy uznać za wydatki o charakterze modernizacyjnym, prowadzące do ulepszenia środka trwałego, a zatem podwyższające wartość początkową środka trwałego.

Interpretacja
04.01.2019 Podatki

Czy prace remontowo-budowlane związane z wymianą stolarki okiennej stanowią ulepszenie środka trwałego, zwiększające jego wartość początkową?

Interpretacja
24.05.2018 Podatki

Moment dokonywania odpisów amortyzacyjnych od zwiększonej wartości początkowej użytkowanych środków trwałych

Interpretacja
27.02.2018 Podatki

w zakresie zaliczenia do wartości początkowej środka trwałego kosztów jego modernizacji, w tym kosztów demontażu rur osłonowych, jako nakładów inwestycyjnych na ulepszenie środka trwałego

Interpretacja
09.02.2018 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie prawnych w zakresie możliwości zastosowania indywidualnych stawek amortyzacyjnych do zakupionego w 2015 r. budynku.

Interpretacja
06.11.2017 Podatki

Jak należy zakwalifikować remont pokrycia dachowego jako koszt działalności i całość zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów, czy zwiększyć wartość początkową budynku i dokonywać odpisów amortyzacyjnych?

Interpretacja
02.08.2017 Podatki

Spółka może zaliczyć wydatki poniesione na modernizację używanej aplikacji CRM do kosztów uzyskania przychodów innych niż bezpośrednio związane z przychodami i potrącalnych w dacie ich poniesienia.

Interpretacja
25.01.2017 Podatki

Czy poniesione koszty remontowo-wyposażeniowe mogą być uwzględnione w rozliczeniu podatkowym za rok 2016? Czy spłacając raty kredytu hipotecznego zaciągniętego na zakup lokalu, do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć odsetki od tego kredytu? Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć odpisy amortyzacyjne? Czy związane z wyposażeniem lokalu pod klucz wydatki ponoszone w roku 2017 stanowić

Interpretacja
16.01.2017 Podatki

Czy w związku z zastosowaniem metody uproszczonej odpisu amortyzacyjnego na podstawie art. 22g ust. 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych może Pani całość kosztów remontu zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodu?

Interpretacja
10.08.2016 Podatki

Czy w związku z zakupem i wprowadzeniem do ewidencji środków trwałych opisanego wyżej używanego pawilonu handlowego zastosowano prawidłowo stawkę amortyzacji, wynikającą ze skróconego do 3 lat okresu amortyzacji tj. stawkę 33,33%? Czy prawidłowo włączono do wartości pawilonu handlowego wartość budowli w postaci placu utwardzonego, drogi dojazdowej, parkingu?

Interpretacja
22.07.2016 Podatki

1. Czy wydatki na prace adaptacyjne ponoszone przez Spółkę w związku z przystosowaniem Budynku do planowanej działalności gospodarczej należy uznać za inwestycję w obcym środku trwałym? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1) 2. Czy Wspólnik będzie uprawniony do amortyzowania poniesionych wydatków adaptacyjnych - jako inwestycji w obcym środku trwałym - przy zastosowaniu stawki 10% i zaliczania do kosztów

Interpretacja
11.02.2016 Podatki

Czy Wnioskodawca prawidłowo ustalił indywidualną stawkę amortyzacyjną w wysokości 10% przyjmując, że budynek będzie amortyzowany przez okres 10 lat?

Poprzednia Następna