Utrata statusu małego podatnika w kolejnym lub bieżącym roku podatkowych na skutek dokonania aportu nieruchomości.
Czy Spółka w roku wniesienia aportu w postaci ZCP będzie dalej uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych?
Dotyczy ustalenia, czy Spółka na podstawie stanu faktycznego jest uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych.
Czy Spółka począwszy od 2024 r. będzie uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych, o której mowa w przepisie art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o cit?
Dotyczy ustalenia: - czy Wnioskodawca będzie mógł korzystać z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek (estońskiego CIT-u), jeżeli wymóg zatrudnienia, o którym mowa w przepisie art. 28j ust. 1 pkt 3 lit. a ustawy o CIT zostanie spełniony, jeśli Wnioskodawca zatrudni większą niż 3 liczbę osób w niepełnym wymiarze, które po zsumowaniu wyniosą 3 pełne etaty. Czy w kontekście tego, że Spółka jest małym
Możliwość dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego nabytego systemu fotowoltaicznego.
Czy w związku z sytuacją, w której zostanie dokonany aport przedsiębiorstwa w spadku, które zarządzane jest przez zarządcę sukcesyjnego do Wnioskodawcy, Wnioskodawca w roku podatkowym w jakim zostanie dokonany aport oraz w roku podatkowym następującym bezpośrednio po nim, będzie małym podatnikiem w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i będzie korzystał z 9% podatku dochodowego
Czy Spółka począwszy od 2024 r. będzie uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych.
Dotyczy ustalenia, czy Spółka począwszy od 2024 r. będzie uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych.
Czy po fakcie wniesienia przedsiębiorstwa- spółki z o.o. sp.k. i podniesieniu tym samym kapitału podstawowego odpowiednie będzie stosowanie w dalszym ciągu stawki podatku dochodowego od osób prawnych w wysokości 9% w spółce Wnioskodawcy.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ustalenia czy Spółka począwszy od 2023r. będzie uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych.
Dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie pojęcia małego podatnika oraz możliwości zastosowania jednorazowej amortyzacji. Brak możliwości zastosowania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego przez wspólników spółki cywilnej ze względu na przekroczenie limitu przychodu 2 000 000 euro przez spółkę cywilną.
Określenie wartości przychodu ze sprzedaży przy określaniu statusu małego podatnika.
W sprawie nie znajdzie zastosowania ograniczenie z art. 19 ust. 1a pkt 5 ustawy CIT dla Spółki komandytowej, do której w 2020 r. wspólnik wniósł przedsiębiorstwo, ponieważ wtedy nie była ona jeszcze podatnikiem CIT. Stąd w 2021 r. Spółka może stosować 9% stawkę podatku.
możliwość dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego nabytego systemu fotowoltaicznego
Możliwość dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego nabytego systemu fotowoltaicznego
Czy wyżej wymienione bony pieniężne NBP, ich wartość nominalna wykupu stanowi przychód ze sprzedaży w rozumieniu art. 4a pkt 10 updop, który definiuje małego podatnika? - Czy przy wyznaczaniu statusu małego podatnika Bank powinien brać pod uwagę przychody z otrzymanego dyskonta od tych bonów, które stanowią przychód z odsetek w Banku do opodatkowania? - Czy Bank przy ustalaniu wartości przychodów
możliwość dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego nabytego systemu fotowoltaicznego
w zakresie prawa do zastosowania stawki 15% do dochodów osiągniętych w 2017 r.