Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej dla środków uzyskanych ze sprzedaży lokalu mieszkalnego położonego w Polsce i przeznaczonych na spłatę kredytu hipotecznego w Wielkiej Brytanii.
Czy spłata kredytu hipotecznego zaciągniętego w banku z siedzibą w Wielkiej Brytanii na zakup lokalu mieszkalnego w Anglii, w okresie, w którym kraj ten był państwem członkowskim Unii Europejskiej, ze środków uzyskanych ze sprzedaży lokalu mieszkalnego położonego w Polsce, uprawnia do skorzystania ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych, tzw. ulgi mieszkaniowej?
Koszty prowizji stanowią dla Spółki pośrednie koszty uzyskania przychodów, które są potrącalne w dacie ich poniesienia, zgodnie z art. 15 ust. 4d zdanie pierwsze ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Zaklasyfikowanie odsetek od kredytu oraz wydatków zabezpieczających ryzyko kredytowe jako koszty uzyskania przychodów inne niż bezpośrednie, alokowania ich odpowiednio do dwóch źródeł przychodów i zastosowania wobec nich limitu wynikającego z art. 15c updop; uwzględnienie przychodu z tytułu dywidend ze Spółek Zależnych w proporcjonalnej alokacji kosztów; uwzględnienie przychodów z tytułu dywidendy
Czy przeznaczenie kwoty 300.000,00 zł na zakup lokalu mieszkalnego, które miało na celu zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych Wnioskodawcy i zostało zrealizowane w terminie wynikającym z treści 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych uprawnia Wnioskodawcę do zwolnienia podatkowego określonego tym przepisem, w przypadku gdy środki na wydatek pochodzą z zaciągniętego kredytu hipotecznego
Ustalenie czy udzielenie nieodpłatnego poręczenia kredytu bankowego stanowi dla Spółki nieodpłatne świadczenie, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od kredytów i pożyczek przejętych w związku z otrzymaniem przedsiębiorstwa w ramach aportu.
Czy odsetki od przejętej pożyczki oraz kredytów, w przypadku których Spółka wstępuje w prawa i obowiązki dłużnika na podstawie cywilnoprawnej instytucji przejęcia długu Zbywającego, a które zostały naliczone i są należne po dniu aportu będą stanowiły dla Spółki koszt uzyskania przychodu w momencie ich zapłaty przez Spółkę?
Uznanie składników aportu wniesionego do spółki komandytowej z o.o.za przedsiębiorstwo.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od kredytu bankowego lub pożyczki zaciągniętych w celu sfinansowania zakupu udziałów w spółce luksemburskiej w momencie ich kapitalizacji.
Czy w zaistniałym stanie faktycznym Wnioskodawca ma prawo dokonania częściowego odliczenia od podstawy podatku odsetek od kredytu za 2005 r. jaki zaciągnął w banku w 2004 r., a jeżeli tak, to w jakim zakresie przy założeniu, iż nie udokumentował ponoszonych wydatków fakturami, ze względu na kontrole wydatkowanych środków pieniężnych przez bank, wypłaconych transzami, po uprzednim zaplanowaniu wydatkowania
Które z ww. kosztów ponoszonych przez Wnioskodawcę w związku z zakupem, utrzymaniem i najmem nieruchomości mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów w przypadku rozliczania od początku 2008 roku przychodów z najmu na zasadach ogólnych ? Jaka właściwa jest stawka amortyzacji lokalu dla celów podatkowych ?
Czy w związku z wykonywaną działalnością podatnik ma prawo zaliczyć w koszty prowadzonej działalności gospodarczej wydatki poniesione w związku z otrzymaniem kredytu pod hipotekę domu jako osoba prywatna, przeznaczając te środki na dokończenie inwestycji nowowybudowanego budynku handlowo-usługowego, który zostanie przeznaczony w ramach prowadzonej działalności gospodarczej pod wynajem ?
Czy jest przychodem podatkowym kwota należna od ubezpieczyciela jako wynagrodzenie za świadczenie usług pośrednictwa ubezpieczeniowego w ramach realizacji wielostronnych umów zawartych z ubezpieczycielem, agentami-dealerami oraz bankiem - umowa agencyjna lub o świadczenie usług pośrednictwa ubezpieczeniowego?
Czy w przypadku zaciągnięcia kredytu denominowanego i jego spłaty, gdy przy poszczególnych spłatach nastąpi zmiana kursu waluty obcej powodująca waloryzację rat kredytu, powstają różnice kursowe będące kosztem uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust. 1 i 1a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i będące przychodem zgodnie z art. 12 ust. 2a i 3?
Pytanie w sprawie momentu zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków dotyczących aktywów przejętych przez Bank w zamian za zadłużenie kredytowe.
Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że w dniu 12 grudnia 2002r. zawarła Pani umowę kredytową z bankiem z przeznaczeniem na budowę mieszkania przez developera. Budowa została zakończona w 2003r. Odbiór mieszkania protokołem odbioru lokalu nastąpił dnia 12 stycznia 2004r., natomiast akt notarialny został sporządzony dnia 1 kwietnia 2005r. 1 stycznia 2005r. zawarła Pani nową umowę o
Czy możliwe jest skorzystanie w zeznaniu podatkowym za 2004 r. z odliczenia od dochodu wydatków poniesionych na spłatę odsetek od kredytu bankowego przeznaczonego na zakup lokalu mieszkalnego, jeżeli przeniesienie własności lokalu nastąpi w 2005 r.?
W jakiej wysokości podatnik osiągnął w 2002 roku przychód ze zbycia akcji?
Czy za 2004r. można skorzystać z ulgi odsetkowej, jeżeli akt notarialny będzie podpisany w 2005r.?
W dniu 15.12.2003r. zakupiłam samochód z homologacją, a w dniu 22.12.2003r. zainstalowałam w nim instalację gazową. Samochód wprowadziłam do ewidencji środków trwałych w grudniu 2003r.Czy mogę w grudniu zaliczyć do kosztów uzyskania 30 % wartości początkowej samochodu, zgodnie z art. 22k ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ?Jeśli samochód kupiłam na kredyt z 10 % wkładem własnym,