Opodatkowania podatkiem od towarów i usług aportu sieci wodociągowych oraz kanalizacji sanitarnych do Spółki oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dotyczących budowy sieci w oparciu o art. 91 ust. 2 oraz 4-7 ustawy o VAT.
Opodatkowania podatkiem od towarów i usług aportu sieci wodociągowych oraz kanalizacji sanitarnych do Spółki oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dotyczących budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w oparciu o art. 91 ust. 2 oraz 4-7 ustawy o VAT.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych w związku z budową - w przypadku aportu budowli do spółki oraz braku obowiązku korekty odliczenia podatku naliczonego w przypadku zaniechania inwestycji.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy wniesienia aportu (wkładu niepieniężnego) w postaci nieruchomości do spółki prawa cywilnego oraz obowiązek korekty podatku odliczonego od nakładów, zgodnie z art. 91 ust. 6 ustawy.
Niepodleganie opodatkowaniu VAT sprzedaży winiet i wynagrodzenia (marży, opłaty turystycznej) za obsługę sprzedaży winiet oraz złożenia wniosku o stwierdzenie i zwrot nadpłaty nienależnie uiszczonego podatku VAT i złożenia korekty deklaracji.
Aport hali magazynowo-produkcyjnej do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością będzie wyłączony z opodatkowania podatkiem VAT i dokonując aportu Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do dokonania korekty podatku VAT.
Prawo do odliczenia części podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej zakup samochodu osobowego oraz korekty podatku naliczonego dot. nabycia tego samochodu
Za uznaniem, że nie mamy w przedmiotowej sprawie do czynienia z aportem przedsiębiorstwa przemawia także fakt, że zupełnie inny jest przedmiot działalności Spółki celowej i Państwa Spółki. Z opisu sprawy wynika bowiem, że przedmiotem działalności Spółki celowej jest zarządzanie nieruchomościami, z których korzysta Szpital w ramach umowy dzierżawy. Natomiast przedmiotem Państwa działalności gospodarczej
Uznanie aportu sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz przyłączy kanalizacji sanitarnej do granicy pasa drogowego za odpłatną dostawę towarów niekorzystającą ze zwolnienia od podatku od towarów i usług. Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z wybudowaniem sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz przyłączy do kanalizacji sanitarnej do granicy pasa drogowego. Sposób realizacji prawa do
Uznanie, że dokonanie aportu niepieniężnego tj. wniesienie majątku powstałego w ramach Inwestycji do Spółki, będzie stanowiło czynność opodatkowaną VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z VAT/Prawo do odliczenia 9/10 VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację Inwestycji.
Nie przysługuje Państwu prawo do odliczenia części podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki związane z Inwestycją, obliczonej według prewspółczynnika powierzchniowego.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług Planowanej Transakcji wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz obowiązek korekty podatku odliczonego na podstawie art. 91 ust. 9 u.p.t.u.
Uznanie, że dokonanie aportu niepieniężnego nie korzysta ze zwolnienia od podatku VAT, prawo do dokonania jednorazowej korekty.
Brak wyłączenia z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1, transakcji wniesienia aportem Inwestycji do Spółki, uznanie ww. czynności za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT, określenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia aportem Inwestycji do Spółki, prawo do pełnego odliczenia podatku VAT w związku z realizacją
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT wniesienia aportem do Spółki przejmującej zespołu składników dotyczącego Działalności, brak obowiązku udokumentowania ww. transakcji fakturą VAT oraz brak obowiązku korekty podatku naliczonego.
Brak zastosowania przepisów ustawy o podatku od towarów i usług do czynności zbycia przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz brak obowiązku dokonania przez Państwa korekty podatku naliczonego odliczonego wcześniej od zakupionych materiałów, towarów, wyposażenia i środków trwałych.
1) Brak wyłączenia z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy, transakcji wniesienia aportem Inwestycji wraz z nakładami do Spółki. 2) Określenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia aportem Inwestycji wraz z nakładami do Spółki. 3) Uznanie ww. czynności za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT. 4) Prawo do
Brak obowiązku zapłaty przez Wnioskodawcę podatku VAT oraz brak obowiązku skorygowania lub anulowania faktur sprzedażowych wystawionych przez Spółkę.
Podatek od towarów i usług w zakresie nieuznania za zcp czynności wniesienia aportu, uznania za czynność podlegające opodatkowaniu VAT ww. czynności oraz prawa do odliczenia oraz sposobu realizacji prawa do odliczenia.
Uznanie aportu Infrastruktury za odpłatną dostawę towarów niepodlegającą zwolnieniu na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, Uznanie aportu Infrastruktury za odpłatną dostawę towarów niepodlegającą zwolnieniu na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy, Prawo do odliczenia całości podatku naliczonego od wydatków dotyczących Infrastruktury, Sposób realizacji prawa do odliczenia podatku naliczonego
‒ Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług transakcji wniesienia aportem wszystkich składników prowadzonego przez Pana Przedsiębiorstwa, ale z wyłączeniem prawa własności do Nieruchomości, ‒ Brak obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług w zakresie obejmującym wniesienie aportem składników prowadzonego przez Pana Przedsiębiorstwa, ale z wyłączeniem prawa własności do Nieruchomości,
Brak zastosowania przepisów ustawy o podatku od towarów i usług do czynności zbycia przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz brak obowiązku dokonania przez Państwa korekty podatku naliczonego odliczonego wcześniej od zakupionych materiałów, towarów, wyposażenia i środków trwałych.
Zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT wniesienia aportem Nieruchomości do spółki (działki nr ......i nr .......) oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego z tytułu nabycia ww. Nieruchomości oraz od zakupów dotyczących modernizacji ww. Nieruchomości.
ustalenie czy aport majątku Miasta do spółki ... stanowi odpłatną dostawę towaru w rozumieniu przepisów ustawy o podatku od towarów i usług, ustalenie czy aport majątku Miasta do spółki ... podlega opodatkowaniu podatkiem VAT czy jest zwolniony z tego podatku, sposobu ustalenia podstawy opodatkowania tym podatkiem, ustalenie czy w sytuacji gdy składniki majątku będące przedmiotem aportu będą objęte