Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu artykułów spożywczych, takich jak kawa, herbata, cukier, mleko, napoje bezalkoholowe, słodycze, owoce, jogurty, pieczywo, sery oraz produkty mięsne (gotowane) na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej.
Możliwość amortyzacji środka trwałego udostępnionego zleceniodawcy w ramach umowy współpracy.
CIT - w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na prezenty przekazywane kontrahentom.
Kwalifikacja opisanych wydatków jako wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w ramach opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
W zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca będzie miał prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od Sprzętu Medycznego udostępnionego na zasadach wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego na rzecz Klientów.
W zakresie ustalenia, czy amortyzacja placu, o którym mowa we wniosku będzie stanowiła koszt uzyskania przychodu.
1. Czy po stronie Wnioskodawcy w związku z nabyciem towaru lub Karty Podarunkowej o określonym nominale w promocyjnej cenie za symboliczną złotówkę powstanie przychód podatkowy z tytułu częściowo nieodpłatnego świadczenia w przypadku udziału w danej promocji sprzedawcy, zarówno w sytuacji gdy sprzedaż dotyczy podmiotów powiązanych jak i niepowiązanych? 2. Czy wartość nominału Karty Podarunkowej, w
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych ustalanych zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych od środków trwałych udostępnianych w ramach współpracy z Kontrahentami
Kwalifikacja do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na interwencyjny zakup alkoholu, zakup alkoholu na targi, kontrolny zakup alkoholu, zakup alkoholu dla Influencerów, zakup alkoholu dla Kontrahentów, zakup alkoholu dla pracowników.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych wskazanych we wniosku wydatków ponoszonych przez Spółkę na zakup artykułów spożywczych opisanych w stanie faktycznym, nabywanych na rzecz „Personelu”
kwalifikacja do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na nabycie, pakowanie oraz transport upominków dla pracowników i kontrahentów
ustalenie czy Wnioskodawca ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od środków trwałych udostępnianych kontrahentowi oraz czy zaliczone do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od środków trwałych udostępnianych kontrahentowi nie będą stanowiły kosztów kwalifikowanych w rozumieniu regulacji strefowych, ani też kosztów związanych z przychodami osiąganymi przez
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych wskazanych we wniosku wydatków ponoszonych przez Spółkę na zakup artykułów spożywczych, opisanych w stanie faktycznym nabywanych na rzecz Personelu
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu zakupu artykułów spożywczych nieodpłatnie udostępnianych Pracownikom i kontrahentom Spółki oraz opodatkowanie nieodpłatnego udostępniania artykułów spożywczych Pracownikom i kontrahentom Spółki.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty podatku należnego z tytułu importu towarów zapłaconej przez przedstawiciela celnego zobowiązanego solidarnie do zapłaty w przypadku niedopełnienia przez podatnika obowiązków dokumentacyjnych.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup artykułów spożywczych udostępnianych pracownikom Spółki oraz kontrahentom.
Opodatkowanie nieodpłatnego udostępniania artykułów spożywczych pracownikom i kontrahentom oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu artykułów.
Czy Wnioskodawca, działając jako płatnik, o którym mowa w art. 26 ust. 1 u.p.d.o.p., powinien uwzględniać opisany powyżej: (1) niemiecki certyfikat rezydencji swojego kontrahenta, w którego treści wydający go urząd zaznaczył tiret jest rezydentem Republiki Federalnej Niemiec, (2) austriacki certyfikat rezydencji swojego kontrahenta - (w odniesieniu do płatności dokonanych na rzecz tych kontrahentów
w zakresie obowiązków płatnika związanych z organizowaniem i obsługą akcji promocyjnych
W odniesieniu do wątpliwości Wnioskodawcy w kwestii prawa do odliczenia z tytułu zakupów artykułów spożywczych przekazywanych następnie celem zużycia przez pracowników i kontrahentów w trakcie wykonywania pracy oraz spotkań służbowych, jak wykazano, przekazanie to ma związek pośredni z wykonywaniem czynności opodatkowanych. Zapewnienie podstawowych napojów dla pracowników w godzinach pracy wynika z
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od urządzeń przekazywanych kontrahentom.
Czy Spółka jest uprawniona do zaliczenia wydatków na nabycie tych towarów do kosztów uzyskania przychodów?