ObowiązkI płatnika związane z finansowaniem Wydarzeń ze środków obrotowych Spółki.
Wstępna korekta przychodów i kosztów, kwalifikacja opisanych wydatków do ukrytych zysków i wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą (szkolenia, reprezentacja, alkohol, imprezy, upominki, kwiaty, wieńce, PFRON, samochody, podatek od wartości dodanej).
w zakresie ciążących na Spółce obowiązkach płatnika, związanych z ponoszonymi przez Spółkę wydatkami związanymi z organizacją określonej kategorii Wydarzeń
Możliwość zaliczania do kosztów uzyskania przychodów ponoszonych przez Spółkę wydatków na zakup: usług gastronomicznych i cateringowych oraz gotowych posiłków, artykułów spożywczych takich jak: kawa, herbata, ciastka, soki, miód, cytryna, imbir, woda, owoców, alkoholu, artykułów spożywczych (w tym alkoholu) przykazywanych jako prezenty, cukierków, wystroju i dekoracji miejsc prowadzenia działalności
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych wskazanych we wniosku wydatków związanych z organizacją jubileuszu Spółki poniesionych na rzecz pracowników Wnioskodawcy.
zaliczenie do kosztów podatkowych wskazanych we wniosku wydatków związanych z organizacją festynu zakładowego
Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wydatki na zakup alkoholu przekazywanego następnie pracownikom w trakcie imprez integracyjnych, bądź jako prezenty?
Czy w powyżej opisanym stanie faktycznym, prawidłowa jest kwalifikacja wydatków Wnioskodawcy poniesionych na zakupione usługi cateringowe oraz usługi gastronomiczne, do kategorii kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
W zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków związanych z działalnością opodatkowaną oraz nieodpłatnego przekazania towarów i usług
Dotyczy prawa do odliczenia podatku naliczonego oraz opodatkowania nieodpłatnych czynności na rzecz pracowników i kontrahentów
1. Czy można zastosować rozliczenie VAT marża? 2. Czy przysługuje prawo do odliczenia VAT?
Czy nieodpłatne przekazanie pracownikom oraz pracownikom agencji tymczasowej, wykonującym pracę pod kierownictwem i na rzecz Spółki posiłków oraz innych artykułów spożywczych w trakcie szkoleń, warsztatów, spotkań integracyjnych i motywacyjnych stanowi koszt uzyskania przychodu Spółki?
Czy ponoszone przez Spółkę wydatki na organizowanie imprez integracyjnych, o których mowa we wniosku, również w części dotyczącej wydatków na alkohol mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?