Czy przelewy (sprzedaż) Wierzytelności do SPV w ramach Sekurytyzacji będą wykonane w ramach usługi świadczonej przez SPV podlegającej zwolnieniu z podatku VAT, rozpoznania tej transakcji jako importu usług; ustalenia podstawy opodatkowania; opodatkowania usługi w zakresie administrowania Wierzytelnościami zbytymi do SPV; prawa do obniżenia kwoty podatku należnego VAT o kwotę podatku naliczonego z tytułu
Rozpoznanie importu usług w związku z nabywaniem usługi związanej z organizacją i przeprowadzeniem sprzedaży akcji i zastosowanie zwolnienia od podatku VAT do nabywanej ww. usługi.
Stawka podatku VAT dla importu usług bezpośrednio związanych z eksportem towarów.
Opodatkowanie czynności wykonywanych przez Agenta oraz Uczestników na podstawie umowy cash poolingu.
Możliwość zastosowania zwolnienia od akcyzy dla olejów smarowych, które będą nabywane na terytorium kraju oraz importowane, a następnie zużywane w ramach prowadzonej działalności gospodarczej
Czy Sekurytyzacja - w ramach której, w szczególności, następuje nabycie Wierzytelności przez Wnioskodawcę od Inicjatora - stanowi na gruncie ustawy o VAT kompleksową usługę świadczoną przez Wnioskodawcę na rzecz Inicjatora, korzystającą ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy o VAT?
Ponieważ A. ma siedzibę działalności gospodarczej w (...), miejscem świadczenia usług nabywania Wierzytelności nie będzie terytorium Polski. W konsekwencji, z tytułu otrzymania Wierzytelności w drodze aportu nie będą mieli Państwo obowiązku wykazania podatku VAT należnego w Polsce.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur zawierających dane, w tym NIP przedsiębiorstwa w spadku; obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego z dokumentów wystawionych na przedsiębiorstwo w spadku oraz obowiązek dokonania korekty importu usług w swojej deklaracji pomimo, że import usług był rozpoznany przez przedsiębiorstwo w spadku.
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług świadczonych na podstawie umowy sekurytyzacji, rozpoznania importu usług, ustalenia podstawy opodatkowania i miejsca świadczenia usług oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu paliwa, akcesoriów samochodowych oraz z tytułu przejazdów autostradami, uznanie za import usług czynności, za które pobrano prowizje za przejazd autostradami, podstawa opodatkowania ww. czynności oraz obowiązek podatkowy dla czynności, za które pobrano prowizje.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku, importu usług, podstawy opodatkowania, miejsca świadczenia usług oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Opodatkowanie nabycia praw do Znaku Towarowego w drodze wkładu niepieniężnego, rozpoznania importu usług, określenia podstawy opodatkowania oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu tej transakcji.
W zakresie uznania przeniesienia praw do znaków towarowych na rzecz Wnioskodawcy za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, która stanowi import usług.
1. W którym momencie powstaje po stronie Spółki obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług z tytułu importu usług w związku z zakupem przeznaczonych do dalszej sprzedaży kodów (kluczy) licencyjnych?2. W którym momencie powstaje po stronie Spółki obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług z tytułu importu usług w związku z zakupem przeznaczonego do dalszej sprzedaży prawa dostępu do aktualizacji
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku importu usług świadczonych przez Agenta na rzecz Wnioskodawcy.
nabywane przez Spółkę usługi (import usług) związane z przeprowadzeniem publicznej oferty oraz wprowadzeniem akcji do obrotu giełdowego spełniają przesłanki wynikające z art. 43 ust. 1 pkt 41 ustawy i korzystają ze zwolnienia od podatku
Opodatkowanie usług wykonywanych przez Agenta na rzecz Wnioskodawcy w ramach umowy Cash poolingu.
Opodatkowanie usług zarządzania płynnością finansową (cash pooling).
zwolnienie importu usług świadczonych przez brokerów ubezpieczeniowych
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu importu usługi.