Czy z uwagi na zasady sukcesji podatkowej przewidzianej w art. 93 OP, prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Wnioskodawca będzie uprawniony do zastosowania zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 58a ustawy o CIT (przy spełnieniu wszystkich pozostałych warunków), jeżeli sprzedaż udziałów w Inwestycjach przez Wnioskodawcę, jako sukcesora prawnego Spółki Przejmowanej, zostanie dokonana
Obowiązki płatnika w związku z uczestniczeniem pracowników w programie o charakterze motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestniczenia w programie motywacyjnym organizowanym przez spółkę z siedzibą w Hiszpanii.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą świadczeń w ramach akcji promocyjnej.
W zakresie ustalenia, czy wydatki wskazane we Wniosku, ponoszone przez Spółkę A w związku z przeprowadzaniem audytów w spółkach zależnych, stanowią koszty uzyskania przychodów, dla celów kalkulacji podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.
W zakresie obowiązków płatnika oraz obowiązków informacyjnych związanych z uczestnictwem pracowników w programie motywacyjnym utworzonym przez spółkę z siedzibą w Stanach Zjednoczonych Ameryki
Brak zastosowania art. 15e ust. 1 pkt 1 do kosztów usług kontroli i audytu wewnętrznego.
w zakresie: 1. Czy w przypadku dokonania wkładu niepieniężnego w postaci wierzytelności Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczenia do kosztów podatkowych - odpowiednio - kwoty wierzytelności z tytułu należności licencyjnych, kwoty kapitału pożyczek i/lub wierzytelności o zapłatę naliczonych odsetek (w wartości brutto)? 2. Czy w przypadku dokonania podwyższenia kapitału zakładowego i zapasowego w
w zakresie uznania, czy ponoszone przez Spółkę wydatki w związku z przeprowadzaniem audytów w spółkach zależnych, stanowią koszty uzyskania przychodów, dla celów kalkulacji podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu w związku z solidarną odpowiedzialnością wszystkich spółek uczestniczących w systemie cash poolingu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania podatkiem u źródła wypłaty odsetek z tytułu uczestnictwa w systemie cash poolingu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia w związku z brakiem wskazania wynagrodzenia z tytułu wykonywania czynności przez Spółkę Holenderską.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej w związku z umową cash poolingu.
1) Czy wydatki wskazane w Pierwszej Grupie Wydatków stanowią dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art 15 ust, 1 ustawy z. dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tj, Dz. U. z 2014 r. poz, 851, ze zm.. dalej: ustawa o CIT)?2) Czy wydatki wskazane w Drugiej Grupie Wydatków stanowią dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy
Przychód uzyskiwany przez pracowników ze sprzedaży akcji, jak słusznie twierdzi Spółka należy zakwalifikować do przychów z kapitałów pieniężnych, zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 6 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który pracownicy zobowiązani będą opodatkować samodzielnie w stosownym zeznaniu podatkowym, składanym za rok podatkowych, w którym nastąpi ich sprzedaż.
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z realizacją pracowniczego programu motywacyjnego, kórymi obciążana jest Spółka
W jaki sposób Spółka powinna ustalić koszty uzyskania przychodów w momencie wniesienia aportem praw wieczystego użytkowania gruntu do Spółki kapitałowej na gruncie przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z przystąpieniem do umowy cash poolingu.
Czy w związku z wniesieniem Darmowych Akcji do funduszu FCPE po przyznaniu Darmowych Akcji, po stronie pracownika Wnioskodawcy nie powstaje przychód do opodatkowania i Wnioskodawca nie będzie obowiązany w tym zakresie jako płatnik do pobrania i wpłaty podatku.
Czy w związku z umorzeniem jednostek uczestnictwa w funduszu FCPE przez pracownika za wynagrodzeniem w formie pieniężnej, po stronie pracownika powstanie dochód opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych, który należy zakwalifikować jako dochód, o którym mowa wart. 17 ust. 1 pkt 6 oraz w art. 30b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i Wnioskodawca nie będzie obowiązany do
Czy w związku z nieodpłatnym przyznaniem pracownikowi Wnioskodawcy Darmowych Akcji, po spełnieniu przez niego określonych warunków, powstanie po stronie pracownika przychód do opodatkowania, a Wnioskodawca jako płatnik ma obowiązek pobrania i wpłaty podatku od tego przychodu?
Czy w związku z wypłatą przez Akcjonariusza dywidendy, która skutkuje emisją i przydzieleniem pracownikowi nowych jednostek w funduszu FCPE, po stronie pracownika nie powstanie przychód podatkowy, a Wnioskodawca nie będzie obowiązany do pobrania i wpłaty podatku?
Czy w związku ze sprzedażą Darmowych Akcji w imieniu pracownika (w razie wyboru przez pracownika opcji sprzedaży Darmowych Akcji po ich przyznaniu) po stronie pracownika Wnioskodawcy powstanie dochód, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 6 oraz w art. 30b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych lecz Wnioskodawca nie będzie obowiązany do pobrania i wpłaty podatku od tego dochodu?