Opodatkowanie i sposób rozliczenia aportu nakładów na inwestycję w zakresie infrastruktury wodociągowej.
Uznanie, że Gmina w zakresie czynności polegającej na przeniesieniu (w formie aportu) prawa własności lokalu użytkowego na rzecz Spółki nie działała jako podatnik podatku od towarów i usług, a w konsekwencji czynność ta nie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur w związku z dostawą w formie aportu.
Czynność wniesienia przez Gminę wierzytelności aportem do Spółki w zamian za objęcie udziałów w jej podwyższonym kapitale nie będzie stanowiła czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Gminie nie przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków ponoszonych na realizację Inwestycji.
Uznanie czynności wniesienia aportem przez Gminę do Spółki sieci wodno-kanalizacyjnej powstałej w ramach realizacji części pierwszej operacji pn. „(…)” za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia od tego podatku oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione w związku z realizacją projektu.
Konsekwencje podatkowe wniesienia w drodze aportu Infrastruktury do Spółki.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych w związku z budową - w przypadku aportu budowli do spółki oraz braku obowiązku korekty odliczenia podatku naliczonego w przypadku zaniechania inwestycji.
Opodatkowania dostawy Kompleksu (budynku wraz z gruntem) w ramach aportu do spółki oraz prawa do odliczenia podatku od wydatków związanych z realizacją tej inwestycji.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na zakup autobusów i ładowarek.
Sposób rozliczenia aportu infrastruktury, która powstanie w ramach Inwestycji.
Uznanie czynności wniesienia aportem do Spółki działki za transakcję niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Uznanie aportu autobusów za czynność podlegającą opodatkowaniu według właściwej stawki. Podstawa opodatkowania dla aportu autobusów.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia: • czy odpłatne udostępnienie Infrastruktury na podstawie umowy dzierżawy na rzecz Spółki stanowi po stronie Gminy transakcję podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania VAT; • czy wniesienie aportem Infrastruktury do Spółki przez Gminę, w terminie do dwóch lat od jej oddania do użytkowania, będzie stanowiło transakcję
Prawo do odliczenia podatku VAT w związku z poniesionymi wydatkami na zakup wody butelkowanej oraz wynajem beczek do dostarczania wody dla mieszkańców.
Możliwość zastosowania art. 15 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług skutkującego uznaniem, że gmina w zakresie czynności wniesienia aportem działki do spółki nie będzie działała jako podatnik VAT, a w konsekwencji przedmiotowa transakcja nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
Obowiązek płatnika i obowiązek informacyjny przy wypłacanych wynagrodzeniach Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Opodatkowanie podatkiem VAT wniesienia nakładów w formie aportu do spółki.
Sposób rozliczenia aportu infrastruktury, która powstanie w ramach Inwestycji.
Zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dla planowanego aportu do spółki gminnej budynków mieszkalnych.
w zakresie: ‒ uznania czynności wniesienia aportem infrastruktury do Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia, ‒ prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT dokumentujących wydatki ponoszone na realizację inwestycji, ‒ określenia podstawy opodatkowania w związku z aportem infrastruktury do Spółki.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług czynności wniesienia aportem nakładów inwestycyjnych do Spółki oraz prawo do odliczenia pełnych kwot podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki na realizację inwestycji.