Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dla przyszłej dostawy lokali mieszkalnych znajdujących się na parterze i I piętrze budynku wraz z udziałem w częściach wspólnych, gruntem oraz komórkami lokatorskimi przynależnymi do tych lokali znajdujących się na parterze i I piętrze oraz zwolnienia od podatku na podstawie art. 43
Teza skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości w odniesieniu do: możliwości zaliczenia udokumentowanych nakładów zwiększających wartość nieruchomości, poniesionych po wejściu Wnioskodawcy w posiadanie przedmiotowego lokalu, do kosztów uzyskania przychodu zgodnie z art. 22 ust. 6c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, możliwości zastosowania zwolnienia od podatku wskazanego w art. 21
Adaptacja części wspólnej budynku (np. strychu, poddasza, piwnicy) na lokal mieszkalny i ustalenie momentu, od którego należy liczyć okres 5 lat, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 updof (od nabycia czy od wybudowania) oraz możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków poniesionych na adaptację.
Adaptacja części wspólnej budynku (np. strychu, poddasza, piwnicy) na lokal mieszkalny i ustalenie momentu, od którego należy liczyć okres 5 lat, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 updof (od nabycia czy od wybudowania) oraz możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków poniesionych na adaptację.
Czy dochód ze sprzedaży tych lokali, uzyskany na cele mieszkaniowe i przeznaczony w całości na remont budynku mieszkalnego wspólnoty jest zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych, jeżeli nie jest zwolniony to w jakiej dacie należy rozpoznać obowiązek podatkowy?
Czy przychód uzyskany ze sprzedaży pomieszczeń strychu przeznaczony na remont części wspólnych należy zaliczyć do przychodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, które nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od osób prawnych?
Czy Wspólnota Mieszkaniowa powinna zapłacić podatek dochodowy od osób prawnych od dochodu uzyskanego z przeniesienia własności wydzielonego w wyniku przebudowy części wspólnej lokalu, w tym z tytułu otrzymanej raty, w przypadku przeznaczenia tego dochodu w całości na pokrycie kosztów związanych z realizacją prac remontowych w nieruchomości wspólnej oraz spłaty kredytu (odsetek i kapitału) zaciągniętego
Czy opodatkowaniu podlegają przychody osiągnięte ze sprzedaży części nieruchomości wspólnej w postaci pomieszczenia strychu wraz z udziałami w nieruchomości wspólnej, z przeznaczeniem tej powierzchni na adaptację przez nabywcę na lokal mieszkalny?
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w częściach wspólnych nieruchomości.
Czy Wspólnota Mieszkaniowa powinna zapłacić podatek dochodowy od osób prawnych od ceny sprzedaży i czynszu za lokale mieszkalne powstałe na skutek adaptacji części wspólnych nieruchomości, jeżeli zarówno w przeszłości, jak i w przyszłości dochód z tego tytułu jest w całości przeznaczony na remont części wspólnych nieruchomości?
Czy Wspólnota Mieszkaniowa powinna zapłacić podatek dochodowy od osób prawnych od ceny sprzedaży i czynszu za lokale mieszkalne powstałe na skutek adaptacji części wspólnych nieruchomości i czynszu za pomieszczenia gospodarcze przynależne do lokali, jeżeli zarówno w przeszłości, jak i w przyszłości dochód z tego tytułu jest w całości przeznaczony na remont części wspólnych nieruchomości?
Czy od dochodu uzyskanego ze sprzedaży nowopowstałego lokalu Wspólnota Mieszkaniowa powinna zapłacić podatek dochodowy?
Czy od dochodu uzyskanego ze sprzedaży nowopowstałego lokalu wyodrębnionego z części nieruchomości wspólnej (strychu) Wspólnota powinna zapłacić podatek dochodowy?
Sprzedaż części wspólnych w budynku mieszkalnym (pralni i suszarni) podlega opodatkowaniu podatkiem VAT jako dostawa towarów. Dostawa ta korzysta ze zwolnienia od podatku, na mocy art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.