Jeżeli wartość danego zestawu rusztowań na potrzeby konkretnej umowy wynajmu, przekracza 10 000 zł (składnik majątku wprowadzony do ewidencji środków trwałych), to z chwilą oddania go po raz pierwszy do używania, Spółka winna zaliczyć wydatki z nim związane do kosztów uzyskania przychodów poprzez odpisy amortyzacyjne, zgodnie z art. 16a-16m ustawy. W ten sam sposób należy postąpić z każdym kolejnym
W zakresie ustalenia, czy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych, w tej części w której Budynki Kontenerowe zostały już w całości zdemontowane, a kontenery wyodrębnione z tej rozbiórki nadal będą wykorzystywane przez Wnioskodawcę w dalszej działalności gospodarczej, to czy do podatkowych kosztów uzyskania przychodów (w momencie demontażu Budynków
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości netto części i całości środka trwałego odłączonej w celu sprzedaży, likwidacji, czy też przyłączenia do innego środka trwałego oraz kwalifikacji podatkowej nieumorzonej wartości likwidowanego środka trwałego w związku z wytworzeniem nowego środka trwałego.
Czy wskazane w stanie faktycznym [zgodnie z przedmiotem wniosku powinno być zdarzeniu przyszłym] składniki majątkowe, które stanowią elementy wyposażenia budynków lub są ulokowane w zbiornikach, stanowią odrębne środki trwałe podlegające amortyzacji według odpowiednich stawek określonych w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy oczyszczalnia ścieków przekazana Spółce w 1995 r. wraz z jej modernizacjami może być amortyzowana podczas przebudowy i rozbudowy, a także po jej zakończeniu przez Spółkę?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości netto części środka trwałego odłączonej w celu sprzedaży, likwidacji, czy też przyłączenia do innego środka trwałego, określenia wartości początkowej środka trwałego, którego część została odłączona w wyniku sprzedaży, likwidacji, czy przyłączenia do innego środka trwałego, a który następnie został
1. Czy opisane w analizowanych zdarzeniach nieumorzone wartości fizycznie zlikwidowanych środków trwałych oraz trwale odłączonych części składowych i peryferyjnych stanowią elementy zwiększające wartość początkową, o której mowa w art. 16g ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy Spółka może je zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? 2. Czy w przypadku wiaty magazynowej koszty rozbiórki
Czy w przypadku trwałego odłączenia, wynikającego ze zdarzeń losowych, zniszczonych elementów środka trwałego, należy zmniejszyć wartość początkową środka trwałego o niezamortyzowaną wartość tych elementów środka trwałego i zaliczyć tę wartość do kosztów uzyskania przychodów?
Czy w przypadku trwałego odłączenia, wynikającego ze zdarzeń losowych, zniszczonych elementów środka trwałego, należy zmniejszyć wartość początkową środka trwałego o niezamortyzowaną wartość tych elementów środka trwałego i zaliczyć tę wartość do kosztów uzyskania przychodów?
Czy strata powstała w wyniku częściowej likwidacji nie w pełni umorzonego środka trwałego jest kosztem uzyskania przychodu?
Czy nieumorzona wartość likwidowanej części środka trwałego, czyli w opisywanym przypadku komory kontaktowej, zwiększy wartość początkową nowego środka trwałego (piaskownika) wybudowanego w miejscu likwidowanej komory, czy stanowi koszt uzyskania przychodu w miesiącu, w którym zostanie zlikwidowana?
W jakim roku zmiana wartości środka trwałego oraz zmniejszenie umorzenia przypadającego na likwidowaną część powinny być uwzględnione w tabeli amortyzacyjnej: w roku przeprowadzenia inwentaryzacji, czy w roku kolejnym (czyli zgodnie z treścią artykułu 16g ust. 16 w miesiącu następnym po odłączeniu)?
Czy niezamortyzowana część wartości początkowej likwidowanych środków trwałych będzie stanowić dla Spółki koszty uzyskania przychodów w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych na moment dokonania likwidacji?
1. Czy do trwałego wyłączenia z eksploatacji części odcinka sieci ciepłowniczej ma zastosowanie przepis art. 16g ust. 16 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy strata powstała w wyniku likwidacji nie w pełni umorzonej części odcinka sieci, stanowi koszt uzyskania przychodu w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych?
1. Czy do trwałego wyłączenia z eksploatacji części odcinka sieci ciepłowniczej ma zastosowanie przepis art. 16g ust. 16 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy strata powstała w wyniku likwidacji nie w pełni umorzonej części odcinka sieci, stanowi koszt uzyskania przychodu w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (updop) demontaż części budynku uznawany jest jako odłączenie części składowej tego budynku i powoduje konieczność pomniejszenia wartości początkowej tejże nieruchomości? W przypadku pozytywnej odpowiedzi na pierwsze pytanie, w jaki sposób ma zostać ustalona wartość początkowa likwidowanej części obiektu i przypadająca na tę część suma odpisów
Czy monitor, stacja dokująca, jednostka centralna lub laptop wraz z klawiaturą myszą i innymi urządzeniami peryferyjnymi, w okoliczności, gdy urządzenia te współpracują z wieloma zestawami komputerowymi, a także z innymi urządzeniami i nie są przyporządkowane do konkretnego komputera mogą być klasyfikowane jako odrębne środki trwałe.
produkcja automatów o niskich wygranych i wykorzystywanie ich w prowadzonej działalności gospodarczej nie podlega opodatkowaniu podatkiem akcyzowym
nabycie wewnątrzwspólnotowe części do automatów do gier o niskich wygranych, ich montaż i wykorzystywanie w prowadzonej działalności gospodarczej nie podlega opodatkowaniu podatkiem akcyzowym
Czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych możliwe jest odłączenie (wyburzenie) od wniesionej do Spółki w formie aportu nieruchomości jakiejś jej części składowej bez konieczności pomniejszania wartości początkowej tej nieruchomości?
1) Czy nakłady Spółki związane z przebudową i rozbudową budynku biurowo- magazynowego należy zakwalifikować jako ulepszenie istniejącego budynku biurowo-magazynowego. 2) Czy częściowa likwidacja budynku biurowo - magazynowego umożliwi odniesienie w koszty nieplanowanego odpisu określonego od zlikwidowanej części. 3) Czy Spółka po dokonaniu ulepszenia ma prawo nadal stosować 10% stawkę amortyzacyjną
Czy przysługuje prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w sytuacji zakupu części składowych linii technologicznej i usługi montażu tej linii bez zachowania formy aktu notarialnego?