Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z działalnością mieszaną gminy w związku z realizacją projektu.
Zaliczanie odpisów amortyzacyjnych od budynków mieszkalnych i użytkowych do kosztów uzyskania przychodów.
zastosowanie zwolnienia od podatku dla czynności wniesienia aportu w postaci Nieruchomości do spółki jawnej oraz możliwości wyboru opodatkowania tej transakcji.
W zakresie możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej.
Czy dla opisanej nieruchomości możliwe jest zastosowanie indywidualnie wybranej stawki amortyzacyjnej, która byłaby wyższa niż przewidziana w Klasyfikacji Środków Trwałych dla środka trwałego zakwalifikowanego do podgrupy 10, czyli 2,5%, ale nie przekroczyłaby stawki 10% przewidzianej w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych dla używanych środków trwałych?
Czy można ustalić samodzielnie okres amortyzacji na 10 lat, jako że jest to budynek używany?
Czy można ustalić samodzielnie okres amortyzacji na 10 lat, jako że jest to budynek używany?
w jaki sposób ustalić wartość początkową opisanej we wniosku nieruchomości w przypadku jej wykorzystania jako przedmiotu tzw. najmu prywatnego oraz możliwości zaliczenia dokonywanych od tej wartości odpisów amortyzacyjnych do kosztów podatkowych
Czy SpK będzie uprawniona do amortyzowania Budynku Hotelu jako ŚT przy zastosowaniu współczynnika 1,2%?
Czy budynek użytkowany w działalności gospodarczej może być wpisany do ewidencji środków trwałych i można dokonywać odpisów amortyzacyjnych wg odpowiednich stawek?
Możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej do budynku, o którym mowa we wniosku.
111412, 31745, 137689 Dotyczy: 1. sposobu ustalenia przez spółkę cywilną wartość początkowej budynku użytkowego wniesionego do spółki w postaci wkładu, 2. prawa zaliczania przez spółkę cywilną do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych wniesionego budynku, 3. uznania za koszt uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży nieruchomości przez spółkę cywilną nieumorzonej wartości środka trwałego