Przepis określający zwolnienie od podatku dotyczący udzielania pożyczek przez wspólnika spółce kapitałowej, nie może mieć zastosowania do umowy spółki komandytowo-akcyjnej i jej zmiany. W związku z tym w opisanej sytuacji nie ma zastosowania zwolnienie określone w art. 9 pkt 10 lit. i) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy wynagrodzenie wypłacane przez Spółkę na rzecz Podmiotów powiązanych z tytułu najmu i dzierżawy Nieruchomości/Ruchomości będzie stanowiło ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Ustawy CIT przy założeniu, że wynagrodzenie na rzecz Podmiotów powiązanych zostało ustalone na poziomie rynkowym, wypłacone na rzecz Podmiotów powiązanych wynagrodzenie nie służy dokapitalizowaniu tych
Określenie spełnienia przesłanek do zastosowania art. 24 ust. 8a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – transakcja wymiany udziałów.
Kwalifikacja do właściwego źródła przychodów wynagrodzenia za powtarzające się świadczenia niepieniężne na rzecz spółki komandytowo-akcyjnej.
W zakresie możliwości zalicznienia do kosztów uzyskania przychodów Spółki wydatków z tytułu powtarzających się świadczeń niepieniężnych.
Czy wspólnicy spółki cywilnej mogą dokonywać odpisów amortyzacyjnych od użyczonych jej przez jednego ze wspólników budynku i placu, oraz zaliczać te odpisy do kosztów uzyskania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej spółki?
1. Czy powstanie po stronie wspólnika spółki cywilnej przychód podlegający opodatkowaniu, w przypadku wniesienia aportem do spółki przez drugiego wspólnika prawa do użytkowania samochodu osobowego?2. Czy koszty eksploatacji ww. samochodu będą kosztami spółki, rozliczanymi na zasadzie ewidencji przebiegu pojazdu?