Dotyczy ustalenia, czy aby zastosować ulgę abolicyjna wg art. 27g pkt 5 updof, czyli bez ograniczenia kwotowego w wysokości 1360 zł, musi Pan pracować na jednostce morskiej, czy też statku, który jest eksploatowany w transporcie międzynarodowym.
1) Czy do rozliczenia dochodów Wnioskodawcy z tytułu pracy w 2021 r. i następnych latach na statku morskim eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z faktycznym zarządem w Danii zastosowanie znajdzie metoda wyłączenia z progresją? 2) Czy dochody uzyskiwane przez Wnioskodawcę w 2021 r. i następnych latach z pracy najemnej wykonywanej na pokładzie statku morskiego eksploatowanego
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 23c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 23c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 23c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego do dochodów uzyskanych z pracy wykonywanej na statku eksploatowanym w żegludze międzynarodowej.
Czy sprzedaż dokonywana przez podatnika paliwa nabytego z unijnego składu podatkowego a następnie przemieszczonego w procedurze zawieszonej akcyzy zgodnie z art. 26 ust. 1 pkt 3 i ust. 2 pkt 1 ustawy do krajowego składu podatkowego osoby trzeciej i wyprowadzonego z tego składu przez podatnika jako uprawnionego nabywcę, na rzecz podmiotów posiadających jednostki pływające, którzy złożą oświadczenie,
Czy sprzedaż dokonywana na rzecz podatnika (z unijnego składu podatkowego) i przemieszczenie zakupionego przez podatnika paliwa do krajowego składu podatkowego (niebędącego składem należącym do podatnika) będzie objęta procedurą zawieszenia akcyzy, o której mowa w art. 26 ust. 1 pkt 3 i ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 23 stycznia 2004 r. o podatku akcyzowym?