Sprzedaż nieruchomości po zmianie formy ze spółdzielczego prawa do lokalu na odrębną własność.
Sprzedaż ww. lokalu mieszkalnego po upływie 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym Wnioskodawca wraz z żoną nabył udział we własności nieruchomości, z której wyodrębniono lokal Nr 1, nie stanowi źródła przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nawet jeśli została dokonana kilka miesięcy po jego wyodrębnieniu.
Czy w opisanym stanie faktycznym zachodzą przesłanki określone w art. 10 ust. 1 pkt 8, wyłączające ze źródeł przychodów odpłatne zbycie nieruchomości lub ich części oraz udziału w nieruchomości - w związku z upływem okresu pięciu lat, liczonego od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło ich nabycie lub wybudowanie; zgodnie z którymi dokonana czynność sprzedaży lokalu mieszkalnego nie podlega
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży lokalu mieszkalnego.
Czy z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego występuje obowiązek zapłaty podatku dochodowego?
Prawo do skorzystania z tzw. ulgi meldunkowej w przypadku sprzedaży mieszkania powstałego w wyniku połączenia dwóch lokali mieszkalnych stanowiących odrębne nieruchomości.
czy mając na uwadze fakt, że w roku 1996 wnioskodawca nabył spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego, a w 2009 r. dokonał przekształcenia tego lokalu w odrębną własność jest zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego w przypadku jego sprzedaży?
Nabycie, w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 powołanej ustawy, następuje w momencie ustanowienia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Czy na gruncie art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, datę nabycia lokalu mieszkalnego wraz z przynależnym do tego lokalu gruntem, należy utożsamiać z chwilą pierwotnego nabycia prawa do tego lokalu, tj. z datą nabycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
1. Czy jeżeli w chwili złożenia i zatwierdzenia wniosku o remont posadzek mieszkanie miało statut spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, a przeniesienie własności nastąpiło w okresie oczekiwania na wypłatę środków i cały ten czas Wnioskodawczyni była członkiem Spółdzielni Mieszkaniowej to Spółdzielnia powinna wystawiać informację PIT-8C, na podstawie której obowiązana była wykazać (i wykazała
1) Czy wraz ze sprzedażą lokalu mieszkalnego stanowiącego współwłasność małżeńską do skorzystania z ulgi meldunkowej wystarczy, aby tylko jeden z małżonków był zameldowany w tym lokalu na pobyt stały przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy przed datą zbycia, oraz czy w związku z tym przysługuje Wnioskodawcy prawo do skorzystania z ulgi meldunkowej? 2) Czy ulga meldunkowa powinna dotyczyć całości sprzedanej
czy mając na uwadze fakt, że w roku 2005 wnioskodawca nabył spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego, a w 2009 r. dokonał przekształcenia tego lokalu w odrębną własność jest zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego w przypadku jego sprzedaży?
Czy mając na uwadze fakt, że w roku 1997 wnioskodawca nabył spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego, a w 2008 r. dokonał przekształcenia tego lokalu w odrębną własność jest zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego w przypadku sprzedaży tego lokalu w 2011 r.?
Prawo do skorzystania z tzw. ulgi meldunkowej w przypadku sprzedaży mieszkania powstałego w wyniku połączenia dwóch lokali mieszkalnych stanowiących odrębne nieruchomości
nabycie w 2003 r. przez wnioskodawczynię udziału w prawie wieczystego użytkowania gruntu, w 2011 r. dokonanie przekształcenia w odrębną własność a powstanie zobowiązania do zapłaty podatku dochodowego w przypadku sprzedaży tego udziału po 2012 r.
nabycie w 2003 r. przez wnioskodawcę udziału w prawie wieczystego użytkowania gruntu, w 2011 r. dokonanie przekształcenia w odrębną własność a powstanie zobowiązania do zapłaty podatku dochodowego w przypadku sprzedaży tego udziału po 2012 r.
nabycie w 1992 r. przez wnioskodawcę udziału w prawie wieczystego użytkowania gruntu, w 2003 r. dokonanie przekształcenia w odrębną własność a powstanie zobowiązania do zapłaty podatku dochodowego w przypadku sprzedaży tego udziału po 2011 r.
nabycie w 2002 r. przez wnioskodawcę spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, w 2008 r. dokonanie przekształcenia tego lokalu w odrębną własność a powstanie zobowiązania do zapłaty podatku dochodowego w przypadku sprzedaży tego lokalu w 2011 r.
Czy mając na uwadze fakt, że w roku 2002 wnioskodawca nabył spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego, a w 2008 r. dokonał przekształcenia tego lokalu w odrębną własność jest zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego w przypadku sprzedaży tego lokalu w 2011 r.?
Czy mając na uwadze fakt, że w roku 2003 wnioskodawczyni nabyła spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego, a w 2009 r. dokonała jedynie przekształcenia tego lokalu w odrębną własność jest zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego w przypadku sprzedaży tego lokalu w 2011 r.?
Czy mając na uwadze fakt, że w roku 2003 wnioskodawca nabył spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego, a w 2009 r. dokonał jedynie przekształcenia tego lokalu w odrębną własność jest zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego w przypadku sprzedaży tego lokalu w 2011 r.?
Czy istnieje obowiązek zapłaty podatku dochodowego z tytułu sprzedaży gruntu?