W zakresie możliwości opodatkowania osiąganych dochodów w sposób określony w art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jako dochodów z działalności gospodarczej a nie dochodów z działalności wykonywanej osobiście usługi medyczne.
Skutki podatkowe ponoszenia przez pracodawcę kosztów abonamentów medycznych na rzecz pracowników
Czy w przedstawionej sytuacji Spółka powinna uznać, iż w związku z tym, że świadczenia zostały jedynie pozostawione do dyspozycji pracownikom i nie jest możliwe określenie, czy pracownicy korzystali z nich i w jakim, zakresie, nie będą to przychody w rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w opisanej sytuacji świadczenia medyczne będą stanowiły dla pracowników przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy w sytuacji opisanej powyżej w odniesieniu do świadczeń medycznych innych niż przewidziane w Kodeksie pracy dla pracowników Spółki objętych programem opieki medycznej powstaje z tego tytułu przychód, który powinien zostać doliczony do przychodu pracownika ze stosunku pracy i opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych?