Skutki podatkowe planowanego umorzenia pożyczek udzielonych przez Spółkę wspólnikom.
Opodatkowanie odrębnego świadczenia Banku na rzecz kredytobiorcy (czyli świadczenie inne niż umorzenie kredytu oraz inne niż zwrot nadpłaconego kredytu i odsetek).
Czy Spółka będzie mogła od powstałego u niej przychodu z tytułu zwolnienia z długu (umorzenia) udzielonych pożyczek i naliczonych odsetek odliczyć stratę, która powstanie na transakcji sprzedaży udziałów na których zakup te pożyczki zostały udzielone
Skutki podatkowe odpracowywania zaległości powstałych z tytułu opłat czynszowych, eksploatacyjnych i mediów oraz za bezumowne korzystanie z lokalu.
Czy umorzone na wniosek dłużnika zaległości cywilnoprawne, w tym zaległe czynsze, odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokalu, inne opłaty niezależne od właściciela, należne odsetki, na mocy Uchwały Rady Miejskiej z dnia 27 maja 2015 r. i Uchwały Rady Miejskiej z dnia 29 lutego 2016 r. stanowią dla najemców (użytkowników lokali) przychód z innych źródeł i w ślad za tym Mieszkania mają obowiązek
Czy we wszystkich trzech stanach faktycznych Gmina Miasto miała obowiązek sporządzić i wystawić informację PIT-8C dokumentujący przychód osób fizycznych z tytułu umorzenia im przez Gminę należności cywilnoprawnych?
Czy zwolnienie lokatorów lokali komunalnych z długu w formie umorzenia zaległego czynszu lub odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokalu i odsetek, stanowi przychód z innych źródeł i co tym idzie podlega rozliczeniu, którego obowiązek wynika z ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy też Wnioskodawca nie ma obowiązku sporządzania PIT-8C w terminie do końca lutego roku następującego po
Czy umorzenie przez Zarząd Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. z siedzibą . należności z tytułu czynszu, odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokalu oraz opłat niezależnych powstałych do dnia 31 grudnia 2012 r. oraz odsetek od tych należności, zgodnie z Regulaminem windykacji wierzytelności zmienionego uchwałą ., stanowi nieodpłatne świadczenie w rozumieniu
Czy Spółka jest zobowiązana do wystawienia lokatorowi informacji o przychodach z innych źródeł oraz o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych PIT-8C z tytułu umorzenia zaległości?
Czy w związku z umarzaniem przez Prezydenta Miasta należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny, dotyczących czynszu i innych opłat związanych z najmem i użytkowaniem lokali mieszkalnych i użytkowych, odsetek za zwłokę w zapłacie tych należności oraz należności ubocznych (koszty sądowe i egzekucyjne) na podstawie:uchwały Nr Rady Miejskiej z dnia 22 kwietnia 2010 r. w sprawie określenia szczególnych
Czy należności pieniężne mające charakter cywilnoprawny umorzone przez Wójta Gminy na podstawie uchwały Rady Gminy stanowią źródło przychodu beneficjentów ulgi i podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
1. Czy należne Wnioskodawczyni wynagrodzenie z tytułu zbycia akcji w celu umorzenia będzie stanowiło przychód podatkowy Wnioskodawczyni na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 6 lit. a) ustawy o PDOF, tj. tzw. przychód z kapitałów pieniężnych? 2. Czy należne Wnioskodawczyni wynagrodzenie z tytułu sprzedaży akcji będzie stanowiło przychód podatkowy Wnioskodawczyni na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 6 lit a) ustawy
Czy kwota odpowiadająca wysokości umorzonych należności stanowi przychód beneficjentów udzielonej ulgi w postaci umorzenia należności, zatem czy Miasto ma obowiązek sporządzenia informacji według ustalonego wzoru o wysokości przychodów z innych źródeł (PIT-8C) zgodnie z art. 42a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy przychód z umorzenia części należności z tytułu umowy kredytowej zaciągnięty przez małżonków powinien być podzielony i wykazany przez Bank w dwóch odrębnych informacjach PIT-8C wystawionych na każdego z małżonków odrębnie, a w przypadku nie dokonania korekty przez Bank, czy Wnioskodawczyni może dokonać opodatkowania tylko i wyłącznie 50% kwoty umorzenia?
Czy prawidłowe jest stanowisko zgodnie z którym wartość umorzonej przez Spółkę pożyczki, w zakresie w jakim Wnioskodawczyni uczestniczy w zysku Spółki, nie będzie stanowiła przychodu (dochodu) podatkowego Wnioskodawczyni? (pyt. 1)
Czy prawidłowe jest stanowisko zgodnie z którym wartość umorzonej przez Spółkę pożyczki, w zakresie w jakim matka Wnioskodawcy uczestniczy w zysku Spółki, będzie stanowiła dla Wnioskodawcy przychód (dochód) zwolniony z opodatkowania? (pyt. 2)
Zarówno wartość umorzonej części niespłaconej pożyczki, jak i wartość umorzonych odsetek od korzystania z kapitału jak również wartość umorzonych odsetek karnych stanowi dla Wnioskodawcy przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 w związku z art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym Bank ma obowiązek wystawienia PIT-8C, a jeżeli tak, to jaką kwotę przychodu powinien wykazać, całą kwotę umorzenia, czy kwotę umorzenia pomniejszoną o kwoty wydatkowane na cele związane z prowadzoną działalnością rolniczą oraz czy powinien podzielić kwotę przychodu na dwie równe części i tak wyliczoną kwotę wpisać do PIT-8C wystawionego na każdego z małżonków?
1. Czy w sytuacji, gdy bank zdecyduje się umorzyć pozostałą część kredytu (kapitału), prześle Wnioskodawcy PIT-8C, będzie On zobowiązany w rozliczeniu rocznym za rok, w którym nastąpi umorzenie wykazać kwotę w zeznaniu rocznym, a tym samym zapłacić podatek dochodowym od umorzonej kwoty kapitału ? 2. Czy umorzone odsetki, których termin płatności upłynął będą stanowiły dla Wnioskodawcy przychód do opodatkowania
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika
Zakres określenia źródła przychodu w związku ze zbyciem warrantów subskrypcyjnych w celu umorzenia.
Zakres określenia źródła przychodu w związku ze zbyciem warrantów subskrypcyjnych w celu umorzenia.