Źródło przychodu z tytułu pełnienia przez Wnioskodawcę funkcji prokurenta Spółki komandytowej, oraz możliwość dalszego opodatkowania 19% podatkiem liniowym przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej w sytuacji świadczenia usług na rzecz tej samej Spółki.
W zakresie określenia źródła przychodów z tytułu kontraktu menedżerskiego oraz możliwości opodatkowania podatkiem liniowym dochodów z tytułu świadczenia usług doradczych.
Czy Wnioskodawca jako płatnik będzie zobowiązany do uiszczania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu wynagrodzenia jakie będzie osiągał prokurent powołany uchwałą wspólników mających prawo prowadzenia spraw Wnioskodawcy, wynikającego z odrębnej uchwały wspólników?
Czy wynagrodzenie z tytułu prokury jest przychodem z działalności wykonywanej osobiście, o którym mowa w art. 13 punkt 7 ustawy o PIT, czy też jest przychodem z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o PIT?
Czy wynagrodzenie z tytułu prokury jest przychodem z działalności wykonywanej osobiście, o którym mowa w art. 13 punkt 7 ustawy o PIT, czy też jest przychodem z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o PIT?
możliwość zakwalifikowania przychodów, które będą uzyskiwane z tytułu pełnienia funkcji prokurenta do przychodów z działalności gospodarczej.
1. Do jakiej kategorii źródeł przychodów należy zaliczyć wypłacane pracownikowi przychody z tytułu wykonywania czynności prokurenta? 2. Czy spółka ma obowiązek pobrania zaliczki na podatek dochodowy od wypłaconego wynagrodzenia prokurenta?
Czy Podatnik, jako płatnik, będzie zobowiązany do uiszczania zaliczek na podatek dochodowy (PIT) z tytułu wynagrodzenia, jakie będzie osiągał prokurent powołany uchwałą zarządu Podatnika?
Czy Wnioskodawca, jako płatnik, będzie zobowiązany do uiszczania zaliczek na podatek dochodowy (PIT) z tytułu wynagrodzenia jakie będzie osiągał prokurent powołany uchwałą zarządu Spółki?
Czy w świetle tak przedstawionego stanu faktycznego uzyskane przez Wnioskodawcę dochody tytułem wynagrodzenia za prokurę będą mogły być rozliczane, w ramach prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej, 19% podatkiem liniowym, czy też powinny być one opodatkowane na zasadach ogólnych właściwych dla przychodów zaliczonych do działalności wykonywanej osobiście?
1. Czy dodatek powinno się potraktować jako przychód określony w art. 13 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy dodatek z tytułu prokury jest przychodem z innych źródeł art. 20 ust. 1 w związkuz art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy dochody wnioskodawczyni prokurenta z tytułu udziału w zysku firmy podlegają opodatkowaniu podatkiem zryczałtowanym w wysokości 19% i w związku z tym wnioskodawczyni nie musi ich wykazywać w zeznaniu rocznym?
Jaką kategorię źródła przychodu, w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, stanowi wynagrodzenie wypłacane prokurentowi z tytułu wykonywania przez niego czynności prokurenta i w związku z tym jaką stawką podatku jest ten przychód opodatkowany?