Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kosztów podróży psów, utrzymania psów, a także koszty najmu mieszkania, przez działalności polegającej na hodowli psów.
Do uzyskanych przez Wnioskodawczynię środków finansowych znajduje zastosowanie zwolnienie przewidziane w art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Środki finansowe otrzymywane przez Wnioskodawcę na pokrycie kosztów stażu w zagranicznym ośrodku naukowym oraz na pokrycie kosztów podróży do zagranicznego ośrodka naukowego stanowią podlegający opodatkowaniu przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jednocześnie korzystają ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie
Zwolnienie przedmiotowe w związku ze zwrotem Wnioskodawcy kosztów podróży na spotkanie ().
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
1. Czy wartość poczęstunku podczas posiedzeń organów jest przychodem osób w nim uczestniczących? 2. Czy wartość wyjazdu szkoleniowego jest przychodem osób w nim uczestniczących? 3. Czy kwoty stanowiące zwrot poniesionych kosztów dojazdu na posiedzenia i szkolenia są przychodem dla członków organów?
Czy kwoty stanowiące zwrot poniesionych kosztów dojazdu na posiedzenia i szkolenia są przychodem dla członków organów?
Czy należy opodatkować należność za czas podróży osoby nie będącej pracownikiem (radny) jak również czy należy opodatkować wartość nieodpłatnego świadczenia jakim jest otrzymana do zapłaty faktura za udział radnego w tym szkoleniu i uznać za jego przychód?
Czy zwrot kosztów podróży pacjentom uczestniczącym w badaniach klinicznych (ryczałt lub złożone oświadczenie o ilości przejechanych kilometrów, tj. bez żadnych innych dokumentów poniesienia kosztów) należy opodatkować podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też zwrot ten korzysta ze zwolnienia z tego podatku?