Zaliczenie do podstawy opodatkowania w przypadku świadczenia Gminy na rzecz Mieszkańców wyłącznie wynagrodzeń otrzymanych od Mieszkańców w związku z realizacją projektu pomniejszonych o kwotę podatku należnego. Zaliczenie do podstawy opodatkowania w przypadku świadczenia Gminy na rzecz Mieszkańców wynagrodzeń otrzymanych od Mieszkańców oraz kwoty otrzymanego dofinansowania pomniejszonych o kwotę podatku
Uznanie czynności wykonywanych przez Gminę na rzecz Mieszkańców za wykonywane poza działalnością gospodarczą i niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz brak opodatkowania podatkiem VAT wpłat otrzymywanych przez Gminę od Mieszkańców oraz Dofinansowania uzyskanego na Projekt.
Nieuznanie Gminy za podatnika VAT, a w konsekwencji niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT otrzymanej dotacji oraz wkładu własnego wnoszonego przez mieszkańców na pokrycie kosztów realizacji Inwestycji, tj. zakupu i montażu instalacji OZE.
Nieuznanie Gminy za podatnika VAT i brak obowiązku odprowadzenia podatku należnego od wkładów uiszczanych przez mieszkańców oraz uzyskanej dotacji na realizację projektu dotyczącego odnawialnych źródeł energii, brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją tego projektu.
Zaliczenie do podstawy opodatkowania wyłącznie wpłat otrzymanych od Mieszkańców z tytułu świadczenia Gminy na rzecz Mieszkańców. Zaliczenie do podstawy opodatkowania wpłat otrzymanych od Mieszkańców oraz kwoty otrzymanego dofinansowania pomniejszonego o przypadającą na nie kwotę podatku należnego.
Realizując Projekt Gmina nie działa w charakterze podatnika podatku VAT, a więc nie jest zobowiązana do odprowadzenia podatku należnego od wkładów uiszczanych przez mieszkańców i uzyskanej dotacji na dofinansowanie Projektu (pytanie oznaczone we wniosku nr 1) oraz nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na realizację Projektu.
Skutki podatkowe związane z realizacją projektu polegającego na zakupie i montażu instalacji przeznaczonych do produkcji energii z odnawialnych źródeł energii.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług dotacji przyznanej na realizację projektu oraz nieuznanie wpłat mieszkańców jako odpłatności za usługę opodatkowaną podatkiem VAT.
Nieuznanie czynności wykonywanych przez Gminę na rzecz Mieszkańców w ramach projektu za działalność gospodarczą podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, brak obowiązku opodatkowania podatkiem VAT wpłat otrzymywanych od Mieszkańców, brak obowiązku opodatkowania podatkiem VAT uzyskanego na realizację ww. projektu dofinansowania.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania Gminy realizującej Projekt za podatnika podatku VAT, uznania wpłat Mieszkańców za podstawę opodatkowania, podlegania opodatkowaniu dofinansowania, które Gmina otrzymała na podstawie umowy o dofinansowanie Projektu, prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki ponoszone na realizację Projektu oraz odrębnego opodatkowania
Opodatkowanie podatkiem VAT otrzymanego dofinansowania oraz wpłat mieszkańców z tytułu uczestnictwa w projekcie; - prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego w związku z realizacją ww. projektu.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania zwrotu kwoty partycypacji.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania zwrotu kwoty partycypacji.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania zwrotu kwot: zwaloryzowanej kaucji oraz zwaloryzowanej partycypacji.
Czy opodatkowaniu podlega cała kwota wypłacona Wnioskodawcy przez TBS, czy tylko różnica pomiędzy tą kwotą a kwotą partycypacji wpłaconą przez Wnioskodawcę ?
1. Czy ze względu na to, że wpłacona przez wnioskodawcę do TBS kwota partycypacji w kosztach budowy mieszkania (35844,90 zł) jest wyższa niż kwota uzyskana następnie z umowy cesji (34769,55 zł) to w zeznaniu podatkowym za 2012 rok - PIT-37 wnioskodawca będzie mógł przychód z umowy cesji pomniejszyć o koszta przeznaczone na ten cel, a w związku z powyższym wykazać minusowy dochód czyli stratę?2. Czy
Czy wypłacone kwoty (w części stanowiącej różnicę między kwotą wpłaconą na rzecz Wnioskodawcy a kwotą przezeń wypłaconą) stanowią dla partycypanta przychód z innych źródeł, czy też jest to przychód z praw majątkowych i czy w konsekwencji Wnioskodawca jest obowiązany do pobierania zaliczek na podatek dochodowy (obowiązek pobrania zaliczek na poczet podatku oraz sporządzenia PIT 11) czy też obowiązki
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wypłaty zwaloryzowanej kwoty partycypacji
Czy przychód z tytułu umowy cesji partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego w TBS jest przychodem z tytułu udziału w nieruchomości, czy też z tytułu sprzedaży innych rzeczy, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?