Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z termomodernizacją budynków użyteczności publicznej (w tym montaż paneli fotowoltaicznych).
Prawa do odliczenia części lub całości VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją inwestycji.
Prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony z faktury dokumentującej ponoszone wydatki prz zastosowaniu prewspółczynnika.
Gmina będzie miała prawo do proporcjonalnego odliczenia podatku VAT od wydatków inwestycyjnych przypisanych bezpośrednio do nabycia i montażu instalacji fotowoltaicznych, z zastosowaniem prewspółczynnika, o którym mowa w art. 86 ust. 2a-2b ustawy. Gmina nie będzie miała prawa do odliczenia podatku VAT od „pozostałych” wydatków inwestycyjnych oraz wydatków bieżących.
Uznanie czynności wykonanych przez gminę na rzecz mieszkańców, polegających na montażu instalacji w budynkach mieszkalnych należących do mieszkańców, za czynności opodatkowane podatkiem VAT, - podstawa opodatkowania dla usług świadczonych przez gminę na rzecz mieszkańców polegających na montażu instalacji w budynkach mieszkalnych, - prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego od wydatków
Podatek od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia i zwrotu kwoty podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług w ramach realizacji projektu w części dotyczącej wydatków poniesionych na wykonanie zadań w ramach termomodernizacji budynku szkoły (z wyłączeniem wydatków poniesionych na instalację fotowoltaiczną) oraz braku prawa do odliczenia i zwrotu kwoty podatku
W przypadku, gdy Gmina nie ma możliwości przypisania ponoszonych wydatków w całości do działalności gospodarczej, to przysługuje Gminie, na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy, prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w takim zakresie w jakim wydatki te są związane z wykonywaniem czynności opodatkowanych podatkiem VAT z uwzględnieniem zasad określonych w art. 86 ust. 2a i
Brak prawa do odliczenia podatku od towarów i usług nabytych w ramach realizowanego projektu.
Zastosowanie tzw. odwrotnego obciążenia dla czynności nabycia usługi instalacji solarnej na rzecz mieszkańców. Opodatkowanie usług termomodernizacji/modernizacji. Odliczenie podatku.
Zaliczenie do podstawy opodatkowania wpłat otrzymanych od Mieszkańców z tytułu świadczenia Gminy na rzecz Mieszkańców, stawka podatku VAT – w odniesieniu do otrzymanych przez Gminę od Mieszkańców wpłat – zaliczek, z tytułu świadczenia czynności montażu instalacji w zależności od miejsca zainstalowania, niezaliczenie do podstawy opodatkowania usług otrzymanego dofinansowania pomniejszonego o kwotę podatku
Prawo do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących zakupy związane z realizacją projektu.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT wkładu własnego otrzymanego przez Gminę od mieszkańca będącego stroną umowy dotyczącej realizacji przedsięwzięcia niskoemisyjnego. Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT otrzymanego przez Gminę dofinansowania od Instytucji Zarządzającej RPO (...) oraz od NFOŚiGW na pokrycie kosztów realizacji przedsięwzięcia niskoemisyjnego. Brak prawa do obniżenia kwot
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług wprowadzenia do sieci energetycznej prądu wyprodukowanego w instalacji fotowoltaicznej. Odliczenie podatku od wydatków poniesionych na realizację projektu.
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności wykonywanych przez Państwa na rzecz Mieszkańców, brak zobowiązania do opodatkowania podatkiem VAT wpłat otrzymanych od Mieszkańców oraz uzyskanego dofinansowania na realizację projektu polegającego na zakupie i montażu instalacji fotowoltaicznych oraz kotłów na biomasę, które zostaną zamontowane na/w/przy nieruchomościach stanowiących własność mieszkańców
Uznanie Gminy za podatnika VAT, podleganie opodatkowaniu usługi instalacji OZE przez Gminę, prawo do odliczenia podatku VAT.
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności wykonywanych przez Państwa na rzecz Mieszkańców, brak zobowiązania do opodatkowania podatkiem VAT wpłat otrzymanych od Mieszkańców oraz uzyskanego dofinansowania na realizację projektu, jak również brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia VAT naliczonego wykazanego na fakturach zakupowych związanych z realizacją Projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych związanych z instalacjami fotowoltaicznymi montowanymi na terenie SUW i Oczyszczalni ścieków na podstawie art. 86 ust. 1 w zw. z art. 86 ust. 2a i następne ustawy z uwzględnieniem prewspółczynnika metrażowego osobnego dla infrastruktury wodociągowej oraz infrastraktury kanalizacyjnej.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na wykonanie instalacji fotowoltaicznych.
W przypadku konieczności zastosowania prewspółczynnika, o którym mowa w art. 86 ust. 2a-2h ustawy/współczynnika, o którym mowa w art. 90 ust. 2-3 ustawy, nie należy ustalać go odrębnie do każdego rodzaju działalności. Jednostki oświatowe, jeżeli prewspółczynnik wynosi poniżej 2% nie są zobowiązane do odliczenia podatku naliczonego.
Gminie przysługuje/będzie przysługiwało pełne prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach zakupowych związanych z realizacją Projektu.
Opodatkowanie podatkiem VAT otrzymanego dofinansowania oraz wpłat mieszkańców z tytułu uczestnictwa w projekcie; - prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego w związku z realizacją ww. projektu.