Najem przedmiotowych lokali mieszkalnych nie będzie wykonywany w ramach działalności gospodarczej oraz nie będą one związane z taką działalnością, więc przychód uzyskany z tego najmu zaliczyć należy do przychodów ze źródła określonego w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Najem przedmiotowych lokali mieszkalnych nie będzie wykonywany w ramach działalności gospodarczej oraz nie będą one związane z taką działalnością, więc przychód uzyskany z tego najmu zaliczyć należy do przychodów ze źródła określonego w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jako przychody z ww. źródła, środki otrzymane przez Wnioskodawcę z najmu trzech wskazanych lokali
Możliwość opodatkowania ryczałtem przychodów z najmu lokalu użytkowego nie związanego z działalnością gospodarczą, pomimo że przedmiotem działalności jest m.in. wynajem i zarządzanie nieruchomościami.
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przychodów uzyskiwanych z udostępniania miejsca reklamowego na blogu.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z najmu.
Czy Wnioskodawca jest zobowiązany do przypisania sobie połowy czynszu jako przychodu z najmu w sytuacji, gdy jego matka jest stroną umowy i to ona pobiera czynsz?
Czy możliwe jest utrzymanie ryczałtu w odniesieniu do prywatnego najmu dwóch mieszkań w budynku mieszkalnym Wnioskodawcy?
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do płacenia podatku z tytułu najmu, jeżeli fizycznie nie będzie otrzymywał żadnych pieniędzy?
Czy Wnioskodawczyni przysługuje prawo wyboru zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu dochodów z najmu części nieruchomości w myśl art. 9 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?
Czy prawidłowo postępuje Wnioskodawca opodatkowując przychody z najmu nieruchomości usytuowanej przy ul. X, będącej w 1/2 Jego majątkiem prywatnym, nie wprowadzonym do ewidencji działalności gospodarczej, zryczałtowanym podatkiem dochodowym na podstawie ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. Nr 144, poz
Czy przychody z najmu lokali znajdujących się w budynku, stanowiącym współwłasność Wnioskodawcy, w którym w jednym z lokali Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą mogą stanowić przychód z najmu, a nie z działalności gospodarczej?
Czy w momencie aktualizacji wpisu do ewidencji działalności gospodarczej o najem lokali, przychód z tytułu najmu prywatnego mieszkania należy wykazywać jako przychód z działalności gospodarczej?
Czy w czasie gdy wnioskodawczyni nie będzie płacić za wynajem osiąga dochód czy ma płacić podatek?
Czy w ciężar kosztów uzyskania przychodu z tytułu najmu budynku można wliczyć wydatki takie jak:podatek od nieruchomości,podatek od gruntu,koszty remontu budynku,koszty budowy ogrodzenia oraz zjazdu do pawilonuwprowadzić do ewidencji środków trwałych prywatny samochód osobowy i amortyzować go oraz czy można zaliczyć do wydatków wszelkie koszty związane z jego eksploatacją?
Dotyczy prawidłowości sporządzania deklaracji na zaliczkę miesięczną na podatek dochodowy (PIT-5) z tytułu uzyskiwania przychodów z najmu.
Czy dochody z najmu lokali uzyskane w 2005r. przez małżonków powinny być rozliczane na zasadach ogólnych, po połowie wartości, jeżeli w 2004r. zostało złozone oświadczenie o opodatkowaniu przychodów z najmu zryczałtowanym podatkiem dochodowym, wspólnie dla małżonków, przy braku takiego oświadczenia na 2005r. ?