Opodatkowanie podatkiem dochodowym od osób fizycznych, przychodu z tytułu czynszu dzierżawnego (dzierżawa gospodarstwa rolnego innemu rolnikowi na cele rolnicze).
Skoro umowy najmu będą stanowić, że najemcy są zobowiązani zapłacić czynsz w określonej kwocie oraz pokrywać koszty opisane powyżej w punktach 2 - 7, to jedynie określona w umowach kwota czynszu będzie stanowić przysporzenie majątkowe dla Pani jako wynajmującego, a tym samym będzie generować przychód do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby
Zaliczenie przychodów z najmu do odpowiedniego źródła przychodów oraz możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków na czynsz, energie elektryczną oraz na okazjonalne remonty.
Skutki podatkowe odpracowywania zaległości powstałych z tytułu opłat czynszowych, eksploatacyjnych i mediów oraz za bezumowne korzystanie z lokalu.
Czy umorzone na wniosek dłużnika zaległości cywilnoprawne, w tym zaległe czynsze, odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokalu, inne opłaty niezależne od właściciela, należne odsetki, na mocy Uchwały Rady Miejskiej z dnia 27 maja 2015 r. i Uchwały Rady Miejskiej z dnia 29 lutego 2016 r. stanowią dla najemców (użytkowników lokali) przychód z innych źródeł i w ślad za tym Mieszkania mają obowiązek
Czy we wszystkich trzech stanach faktycznych Gmina Miasto miała obowiązek sporządzić i wystawić informację PIT-8C dokumentujący przychód osób fizycznych z tytułu umorzenia im przez Gminę należności cywilnoprawnych?
Czy zwolnienie lokatorów lokali komunalnych z długu w formie umorzenia zaległego czynszu lub odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokalu i odsetek, stanowi przychód z innych źródeł i co tym idzie podlega rozliczeniu, którego obowiązek wynika z ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy też Wnioskodawca nie ma obowiązku sporządzania PIT-8C w terminie do końca lutego roku następującego po
Czy umorzenie przez Zarząd Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. z siedzibą . należności z tytułu czynszu, odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokalu oraz opłat niezależnych powstałych do dnia 31 grudnia 2012 r. oraz odsetek od tych należności, zgodnie z Regulaminem windykacji wierzytelności zmienionego uchwałą ., stanowi nieodpłatne świadczenie w rozumieniu
Czy Spółka jest zobowiązana do wystawienia lokatorowi informacji o przychodach z innych źródeł oraz o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych PIT-8C z tytułu umorzenia zaległości?
Czy Wnioskodawca może skorzystać z opodatkowania przychodu z wynajmu domu mieszkalnego, nie związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, w formie ryczałtu w wysokości 8,5%?
Czy w związku z umarzaniem przez Prezydenta Miasta należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny, dotyczących czynszu i innych opłat związanych z najmem i użytkowaniem lokali mieszkalnych i użytkowych, odsetek za zwłokę w zapłacie tych należności oraz należności ubocznych (koszty sądowe i egzekucyjne) na podstawie:uchwały Nr Rady Miejskiej z dnia 22 kwietnia 2010 r. w sprawie określenia szczególnych
Czy kwota odpowiadająca wysokości umorzonych należności stanowi przychód beneficjentów udzielonej ulgi w postaci umorzenia należności, zatem czy Miasto ma obowiązek sporządzenia informacji według ustalonego wzoru o wysokości przychodów z innych źródeł (PIT-8C) zgodnie z art. 42a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy czynsz najmu nieruchomości płacony przez spółkę komandytową Wnioskodawcy może stanowić koszt uzyskania przychodu dla Wnioskodawcy jako wspólnika (komandytariusza) tej spółki komandytowej z udziału w zyskach tej spółki?
Co będzie przychodem podlegającym opodatkowaniu w sytuacji, gdy w umowie będzie zawarta kwota czynszu rozumiana jako wynagrodzenie za oddanie lokalu do używania (opłata za najem) oraz dodatkowe opłaty ponoszone przez najemcę np. czynsz do spółdzielni, opłata za energię) - kwota czynszu, czy cała kwota po dodaniu kwoty czynszu i kosztów utrzymania lokalu?
Otrzymywane przez Wnioskodawcę środki pieniężne - wypłacone przez najemcę w zamian za rezygnację z prawa do wypowiedzenia umowy najmu w trybie natychmiastowym oraz rezygnację ze zobowiązania Najemcy do przywrócenia lokalu do stanu poprzedniego - należy zakwalifikować do źródła przychodów określonego w art. 20 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. jako
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych odpracowania przez najemców lokali zobowiązań czynszowych.
Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo odprowadzając podatek od przychodów z najmu, przyjmując za podstawę opodatkowania ryczałtem wyłącznie kwoty czynszu wynikające z umów najmu, bez uwzględnienia otrzymanych należności z tytułu opłat uiszczanych przez najemców na podstawie wystawionych przez Wnioskodawcę refaktur dotyczących mediów?
opodatkowanie dzierżawy (najmu) nieruchomości, w tym moment uzyskania przychodu
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do płacenia podatku z tytułu najmu, jeżeli fizycznie nie będzie otrzymywał żadnych pieniędzy?