Zaliczenie wynagrodzenia otrzymywanego w ramach umowy o współpracy do przychodów innych niż przychody z zysków kapitałowych.
Czy planowane stosowanie przez Spółkę A. Nazwy A oraz Loga A bez ponoszenia na rzecz Wnioskodawcy dodatkowych opłat z tym związanych, w sytuacji wskazanej w treści wniosku będzie przychodem wynikającym z art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT?
Powstanie przychodu podatkowego z tytułu wydania Wnioskodawcy przez spółkę komandytową majątku likwidacyjnego w postaci środków pieniężnych oraz innych składników majątku w tym prawa własności Znaków, wierzytelności wekslowych z tytułu wystawionych przez Wnioskodawcę oprocentowanych weksli własnych w części kapitałowej i odsetkowej.
uznanie, że czynność wycofania znaku towarowego z działalności gospodarczej do majątku prywatnego stanowi nieodpłatne świadczenie usług opodatkowane podatkiem VAT
możliwość oraz moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków, o których mowa we wniosku, wynikających z zawartej ugody pozasądowej
w zakresie ustalenia, czy, w momencie wykreślenia Znaków Towarowych z ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki, kwota stanowiąca nadwyżkę wartości początkowej Znaków Towarowych ponad sumę dokonanych od nich i zaliczonych do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych, będzie stanowić koszt uzyskania przychodów dla Wnioskodawcy
1.Czy niezamortyzowana część wartości początkowej ww. znaków towarowych może zostać uznana za koszt uzyskania przychodów w sytuacji zaprzestania wykorzystywania ich w działalności gospodarczej w 2018 r. i ich sprzedaży w niedalekiej przyszłości? 2.Czy w przypadku sprzedaży znaku poniżej aktualnej niezamortyzowanej wartości, zasadnym będzie zaliczenie straty z ww. sprzedaży do kosztów uzyskania przychodów
Opodatkowanie transakcji przeniesienia praw do posługiwania się znakiem towarowym.
skutki podatkowe nieodpłatnego używania znaku towarowego (w części, w której Spółka komandytowa, nie jest właścicielem tego prawa)
Czy wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci znaku towarowego do polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT?
skutki podatkowe darowizny składników majątkowych wchodzących w skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa
W zakresie opodatkowania czynności wniesienia aportem do Spółki znaku towarowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania czynności darowizny znaku towarowego za usługę podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz ustalenia podstawy opodatkowania.
w zakresie skutków podatkowych przekazania znaku towarowego do spółki komandytowej na podstawie umowy darowizny
w zakresie:uznania przekazania w drodze umowy darowizny na rzecz spółki jawnej znaku towarowego za czynność podlegającą opodatkowaniu, ustalenia podstawy opodatkowania podatkiem VAT darowizny znaku towarowego na rzecz spółki jawnej.
Czynność wniesienia do spółki osobowej wkładu niepieniężnego w postaci znaków towarów będzie stanowić odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT i powinna być udokumentowana fakturą. Podstawą opodatkowania aportu znaków towarowych do spółki kapitałowej będzie określona w umowie wartość udziału kapitałowego, pomniejszona o kwotę podatku VAT.
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym wniesienie do spółki jawnej, z majątku osobistego Wnioskodawcy, wkładu niepieniężnego w postaci posiadanego udziału w prawach ochronnych do znaku towarowego, jest czynnością podlegającą VAT?
Opodatkowanie czynności wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci udziału w prawach ochronnych znaku towarowego do spółki jawnej
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT czynności darowizny Znaku towarowego oraz ustalenia podstawy opodatkowania dla ww. czynności.
1. Czy Biznes będzie stanowił zorganizowaną część przedsiębiorstwa (ZCP) w rozumieniu a ustawy o pdof?2. Czy autorskie prawo majątkowe do znaku towarowego, nabyte przez Wnioskodawcę w ramach darowizny ZCP, będzie podlegało amortyzacji jako wartość niematerialna i prawna (WNiP) w rozumieniu art. 22b ust. 1 pkt 4 ustawy o pdof od miesiąca następującego po miesiącu, w którym prawo to zostało wprowadzone
Jaka będzie wartość początkowa wartości zarejestrowanych w OHIM Znaków towarowych, w sytuacji opisanej w pytaniu 2, stanowiąca podstawę odpisów amortyzacyjnych i czy przy ich amortyzacji należy uwzględnić dotychczasowe odpisy amortyzacyjne dokonane przez nowego wspólnika, który wniesie ZCP aportem do SPK.
Opodatkowanie darowizny znaków towarowych na rzecz żony. Określenie podstawy opodatkowania darowizny znaków towarowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania darowizny prawa ochronnego do znaku towarowego oraz podstawy opodatkowania darowizny prawa ochronnego do znaku towarowego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.