Dotyczy ustalenia miejsca siedziby działalności gospodarczej, określenia czy posiada Pani stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Niemiec, rozpoznania importu usług w Polsce w związku z nabyciem usług od Spółki Franczyzowej.
W zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia ze sprzedaży płodów rolnych, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT oraz zobowiązania do zawiadomienia na piśmie naczelnika urzędu skarbowego o chęci skorzystania ze zwolnienia zgodnie z art. 43 ust. 5.
Określenie miejsca świadczenia usług instalacji turbin wiatrowych jako związanych z nieruchomościami oraz wpływu osiąganych przychodów na limit sprzedaży 200 000 zł, uprawniający do korzystania ze zwolnienia od podatku i braku obowiązku złożenia zgłoszenia rejestracyjnego
w zakresie opodatkowania czynności przekazania żonie dwóch kurników
Prawo do odliczenia w całości podatku VAT w pierwszej deklaracji VAT-7K za I kw. 2016 r. z faktury VAT: 218/2015 dokumentującej nabycie maszyny rolniczej, która została zakupiona wyłącznie do celów prowadzenia działalności opodatkowanej; 663/2015 dokumentującej nabycie sprzętu rolniczego służącego czynnościom zwolnionym, a od 01.01.2016 r. nastąpiła zmiana przeznaczenia tego sprzętu.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa i terminu obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z aktualizacją zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia podmiotowego od podatku.
Czy w przedstawionej sytuacji obowiązek podatkowy od importu usługi powstaje dopiero na zakończenia okresu rozliczeniowego usługi, to jest 17 marca 2014 r
Czy w przedstawionej sytuacji obowiązek podatkowy od importu usługi powstaje dopiero na zakończenia okresu rozliczeniowego usługi, to jest 17 marca 2014 r
Wnioskodawca będzie mógł samodzielnie zrezygnować ze zwolnienia od podatku od towarów i usług i dokonać rejestracji jako podatnik VAT czynny na podstawie art. 96 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy w związku z prowadzeniem przez małżonkę Wnioskodawcy opisanej działalności gospodarczej będzie Wnioskodawca mógł w dalszym ciągu korzystać ze zwolnienia określonego w art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT?
Czy prawidłowym jest stanowisko Wnioskodawcy, że w opisanej sytuacji, będzie miał On prawo do korzystania z opodatkowania VAT jako rolnik ryczałtowy? Czy prawidłowe będzie dokumentowanie dokonanych dostaw towarów pochodzących z produkcji rolnej Wnioskodawcy fakturami VAT RR?
Biorąc zatem pod uwagę treść art. 15 ust. 4 i ust. 5 ustawy o podatku od towarów i usług oraz fakt, iż mąż Wnioskodawczyni jest już zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT rozliczającym podatek VAT ze wspólnie prowadzonego gospodarstwa rolnego, Wnioskodawczyni nie może zarejestrować się jako podatnik VAT czynny w zakresie usług rolniczych prowadzący działalność rolniczą sklasyfikowaną pod symbolem
W zakresie rozliczenia podatku naliczonego w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą pozarolniczą z uwzględnieniem odliczenia podatku naliczonego z tyt. zakupu maszyn rolniczych.
Mąż Wnioskodawczyni jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT rozliczającym podatek VAT ze wspólnie prowadzonego gospodarstwa rolnego, Wnioskodawczyni nie może więc zarejestrować się jako podatnik VAT czynny prowadzący działalność rolniczą, a w związku z tym nie będzie przysługiwało jej prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem kombajnu, wykorzystywanego do świadczenia
Mąż Wnioskodawczyni jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT rozliczającym podatek VAT ze wspólnie prowadzonego gospodarstwa rolnego, Wnioskodawczyni nie może więc zarejestrować się jako podatnik VAT czynny prowadzący działalność rolniczą, a w związku z tym nie będzie przysługiwało jej prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem ciągnika i maszyn rolniczych, wykorzystywanych
uznanie Wnioskodawczyni za podatnika podatku VAT z tytułu prowadzenia odrębnej od gospodarstwa rolnego działalności gospodarczej i prawa do odliczenia przy zakupie maszyn rolniczych
Czy przysługuje Pani prawo do odliczenia całości VAT od zakupu środka trwałego w miesiącu otrzymania faktury lub 2-ch następnych okresach rozliczeniowych?
Właściciel nieruchomości, nieposiadający na terytorium kraju siedziby, stałego miejsca zamieszkania, stałego miejsca prowadzenia działalności, a świadczący usługi najmu ww. nieruchomości położonej w Polsce (opodatkowane na terytorium kraju, zgodnie z art. 28e ustawy), nie ma obowiązku złożenia zgłoszenia rejestracyjnego dla potrzeb podatku od towarów i usług w Polsce.
Czy po spełnieniu warunków określonych w art. 43 ust. 3 ustawy o VAT może Wnioskodawczyni zrezygnować z przysługującego zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT i zarejestrować się jako czynny podatnik podatku od towarów i usług z tytułu świadczenia opisanych wyżej usług?
Czy Wnioskodawca musi zarejestrować się w Polsce jako podatnik VAT UE? Gdzie powinien być naliczany podatek VAT? Jakie faktury powinien wystawiać Wnioskodawca w związku z podatkiem VAT?
Czy w sytuacji, gdy Wnioskodawca sam świadczył usługi tylko na terenie Rosji miał obowiązek zgłosić się na potrzeby podatku VAT w Polsce? Jeśli Wnioskodawca jest podwykonawcą niemieckiej firmy, ale usługi świadczy na terenie Rosji ma obowiązek zgłoszenie się do NIP-u europejskiego, a wykonane usługi powinien potraktować jako import usług? Jak postąpić w sytuacji, gdy przychody są osiągane zarówno w
Czy w tej sytuacji, w momencie przekroczenia obrotu zgodnie z art. 113 pkt 9 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) przy sprzedaży tych usług Wnioskodawca miał obowiązek zarejestrowania się i wystawiania faktur w kraju jako czynny podatnik VAT?