Zwolnienie z opodatkowania środków otrzymanych na podstawie ugody, z tytułu zadośćuczynienia za śmierć mamy i babci z ubezpieczenia OC sprawcy.
Skutki podatkowe zwrotu przez ojca zainteresowanych zadośćuczynienia, które zostało jemu wypłacone (jako przedstawicielowi ustawowemu niepełnoletnich dzieci), a przyznane przez Sąd tym dzieciom (Zainteresowanym).
Skoro odszkodowanie z tytułu śmierci męża na skutek wypadku drogowego zostało wypłacone z tytułu ubezpieczenia OC pojazdu sprawcy wypadku przez towarzystwo ubezpieczeniowe, to – niezależnie od tego, że odszkodowanie to zostało przyznane na mocy wyroku sądowego – korzysta ze zwolnienia przedmiotowego wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione na wynagrodzenie zespołu adwokatów z tytułu zastępstwa procesowego, w wyniku którego uzyskał przychód z tytułu zadośćuczynienia wraz z odsetkami, jednakże zaliczeniu podlega tylko część tych wydatków, w wysokości odpowiadającej proporcji przychodu w postaci odsetek podlegającego opodatkowaniu w ogólnej kwocie świadczeń otrzymanych
Skutki podatkowe wypłaty odszkodowań w związku z nieszczęśliwym wypadkiem samochodowym, a w konsekwencji ze śmiercią ojca Wnioskodawcy.
W związku z tym, że przychód uzyskany przez Wnioskodawczynię w ramach wypłaconego odszkodowania (zadośćuczynienia) korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego na podstawie ww. przepisu, to przedmiotowe świadczenie nie będzie objęte zwolnieniem od podatku na podstawie wskazanego przez Wnioskodawczynię we wniosku przepisu art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania otrzymanych odsetek od zasądzonego zadośćuczynienia i odszkodowania.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczeń otrzymanych na mocy wyroku sądowego.
Czy świadczenie odszkodowawcze otrzymane w 2017 r. z USA korzysta ze zwolnienia od opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy otrzymana kwota odsetek od zadośćuczynienia podlega opodatkowaniu?
Czy w odniesieniu do wydatków związanych z przeprowadzeniem prac remontowych wynikających z konieczności dokonywania przeglądów okresowych, Spółka prawidłowo ujmuje je w czasie zarówno dla celów bilansowych jak i podatkowych
Czy od rekompensaty za utracone zarobki przekazywanej w formie powtarzalnej, co miesiąc należy potrącać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych, czy też świadczenie powyższe jest wolne od tego podatku?
Należy stwierdzić, iż przedmiotowe świadczenie wypłacone przez Towarzystwo Ubezpieczeń na rzecz Wnioskodawczyni w postaci zadośćuczynienia za doznaną krzywdę korzysta ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, natomiast świadczenie w postaci skapitalizowanej renty z tytułu utraty dochodów i zwiększonych potrzeb
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego świadczeń otrzymanych z tytułu ubezpieczenia.
Opodatkowanie świadczeń otrzymanych z tytułu wypadku śmiertelnego członka rodziny.
Ponieważ, Wnioskodawca wskazuje, iż otrzymywane co miesiąc kwoty, świadczenia z tytułu uszkodzenia ciała w ramach porządku prawnego Stanów Zjednoczonych Ameryki są wypłacane z tytułu ubezpieczenia osobowego Wnioskodawcy, uznać zatem należy, że mają one charakter kwot otrzymanych z ubezpieczeń, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i tym samym korzystają
Czy świadczenia otrzymane z tytułu śmierci męża Wnioskodawczyni podlegają w Polsce opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych czy są z tego podatku zwolnione?
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu prowadzonej przez wnioskodawcę pozarolniczej działalności gospodarczej, odszkodowania z tytułu śmiertelnego wypadku przy pracy pracownika zatrudnionego na umowę zlecenia, wypłaconego na podstawie ugody sądowej lub pozasądowej rodzinie zmarłego