Świadczone przez Państwa usługi związane ze sprzątaniem nie będą wchodziły w skład kompleksowej usługi zarządzania nieruchomością i tym samym nie będą zwolnione od podatku VAT na podstawie § 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia.
Usługi obejmujące występowanie przed sądami w oparciu o pełnomocnictwo przez Zarząd Spółdzielni lub Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej, korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.
Prawo do zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie § 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra finansów z 20 grudnia 2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień jako usługa zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi, świadczona na zlecenie.
Nieuznanie usług bieżącej obsługi konserwatorskiej oraz pogotowia technicznego za świadczenie pomocnicze służące realizacji świadczenia głównego (usługi zarządzania nieruchomościami) i w związku z tym nieuznanie tych usług za czynności zwolnione z opodatkowania podatkiem VAT.
Opodatkowanie podatkiem VAT świadczonych usług doradczych na podstawie Umowy o doradztwo oraz brak opodatkowania podatkiem VAT wykonywanych czynności zarządczych na podstawie Kontraktu menedżerskiego.
Opodatkowanie podatkiem VAT świadczonych usług doradczych na podstawie Umowy o doradztwo oraz brak opodatkowania podatkiem VAT wykonywanych czynności zarządczych na podstawie Kontraktu menedżerskiego.
Uznanie czynności wykonywanych przez Menedżera na podstawie umowy o świadczenie usług za czynności niepodlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Dotyczy możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT do świadczonych usług.
Zwolnienia przedmiotowe - świadczenie usług obejmujących zarządzanie nieruchomościami.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 ustawy, dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług.
Usługi zarządzania które świadczy i zamierza Pan świadczyć na podstawie umów zawartych z ZASI, będącymi zewnętrznie lub wewnętrznie zarządzającymi. ASI, mieszczą się/będą mieściły się w zakresie czynności zarządzania funduszami inwestycyjnymi wymienionych w art. 43 ust. 1 pkt 12 ustawy.
Uznanie, że czynności zarządcze wykonywane przez Zarządzającego na podstawie zawartej ze Spółką Umowy o zarządzanie nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT.
uznanie Zarządzającego za podatnika podatku od towarów i usług, przysługiwanie Spółce prawa do odliczenia podatku VAT związanego ze świadczeniem usług zarządzania,
Oznaczenie w ewidencji VAT usług polegających na wykonywaniu czynności w ramach pełnionej funkcji Prezesa Zarządu Spółki.
Uznanie czynności wykonywanych przez Zarządcę na podstawie umowy o świadczenie usług zarządzania za niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług zarządzania.
Opodatkowanie czynności wykonywanych na podstawie umowy o świadczenie usług zarzadzania Spółką.
opodatkowanie czynności wykonywanych na podstawie umowy o świadczenie usług zarzadzania oraz określenie czy Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego o którym mowa w art. 113 ust. 1 w zw. z ust. 9
Opodatkowanie czynności wykonywanych na podstawie umowy o świadczenie usług zarzadzania Spółką.
Czy koszty usług oddelegowania pracowników ponoszone przez Wnioskodawcę na rzecz Spółki Y w okolicznościach wskazanych w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego podlegają limitowaniu w kosztach uzyskania przychodów Spółki na podstawie art. 15e ust. 1 Ustawy CIT?
w zakresie ustalenia czy przejęcie kosztów oddelegowanego pracownika przez Wnioskodawcę (spółkę goszczącą) od spółki macierzystej podlega ograniczeniom określonym w art. 15e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika z tytułu świadczenia usług zarządzania i obowiązek wystawiania faktur z tytułu świadczenia usług zarządzania oraz stawki podatku dla usług zarządzania.
opodatkowanie świadczonych usług oraz prawa do odliczenia podatku z tytułu ich nabycia
Czy w stosunku do opłaty z tytułu umowy licencyjnej oraz wynagrodzenia z tytułu umowy doradztwa gospodarczego znajdzie zastosowanie ograniczenie, o którym mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?