Uznanie świadczonych przez Wnioskodawcę usług serwisowych za niezwiązane z nieruchomościami.
Usługa konserwacji i serwisu systemów alarmowych oraz usługa monitoringu nie stanowią jednego świadczenia kompleksowego. Obowiązek podatkowy dla usług konserwacji i serwisu systemów alarmowych powstaje zgodnie z art. 19a ust. 1 ustawy o VAT.
Opodatkowania usług, świadczonych na rzecz zagranicznego kontrahenta, na zasadzie odwrotnego obciążenia, zgodnie z art. 28b ustawy o VAT.
Czy obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług z tytułu usługi transferu (przelewu) środków na rachunek Beneficjenta za który wynagrodzeniem będzie prowizja lub opłata dodatkowa powstaje u Wnioskodawcy w dacie potrącenia w/w opłat?
Ustalenie miejsca świadczenia dla kompleksowej usługi związanej z obsługą serwisu pogwarancyjnego.
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności na terytorium Polski oraz miejsce opodatkowania nabywanych usług.
Uznanie wyodrębnionych w oddzielnych pozycjach na fakturach sprzedażowych części będących materiałem eksploatacyjnym, transportu i zużytego paliwa jako świadczenie kompleksowe z usługami serwisowania i usługami wynajmu wózków widłowych oraz braku obowiązku oznaczania tych elementów składowych w ewidencji JPK_VAT kodami odpowiednio „07”, „13” oraz „02”.
miejsce i sposób opodatkowania świadczonych usług serwisu urządzeń chłodniczych
w zakresie uznania sprzedaży urządzenia wraz z usługą serwisową za świadczenie kompleksowe, dla którego obowiązek podatkowy powstaje z momentem dostawy towaru
Uznanie prac serwisowych dotyczących turbin wiatrowych za związane z nieruchomościami w rozumieniu art. 28e ustawy.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wykonywanych usług napraw gwarancyjnych.
Miejsce świadczenia usług konserwacji systemu kamer na rzecz Zamawiającego.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczonych przez Wnioskodawcę usług.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczenia usług pośrednictwa w usługach serwisowych.
Uznanie jako odrębnych świadczeń usług: zarządzania flotą samochodową oraz ubezpieczenia opodatkowanych według stawek podatku właściwych dla tych świadczeń.
dotyczy uznania usługi serwisowej za usługę kompleksową i całości wynagrodzenia z tytułu tej usługi opodatkowania podstawą stawką podatku VAT (leasing, ubezpieczenie, rozłożenie na raty, obsługa administracyjna)
Należy uznać, że Wnioskodawca świadczył będzie odrębne od usługi ubezpieczeniowej usługi obsługi administracyjnej, które wiążą się z dodatkowymi czynnościami administracyjnymi wykonywanymi przez pracowników Spółki, które to czynności nie są wykonywane w przypadku wybrania przez klienta jedynie usługi ubezpieczeniowej korzystającej ze zwolnienia od podatku. Wobec odrębności świadczeń i nakładów pracy
dotyczy uznania, że brak jest czynności opodatkowanej podatkiem od towarów i usług na rzecz klienta w przypadku kiedy ubezpieczającym leasingowany pojazd jest klient i Spółka działa jedynie jako pośrednik (agent płatniczy) przekazujący składkę ubezpieczeniową do zakładu ubezpieczeniowego lub agenta ubezpieczeniowego
w zakresie uznania za świadczenie kompleksowe usługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej obsługi technicznej urządzeń chłodniczych wraz z usługą magazynową i transportową oraz prawidłowego rozliczenia transakcji.
obowiązek rejestracji jako podatnik VAT UE z tytułu świadczenia usług na rzecz podmiotów nieposiadających siedziby na terytorium kraju oraz opodatkowanie i dokumentowanie tych usług
1. Czy opisane w stanie faktycznym usługi świadczone przez podmioty zagraniczne mieszczą się w kategorii przychodów, o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 12 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: Ustawy o PDOP)? 2. Czy w związku z dokonywaniem płatności za usługi, o których mowa w stanie faktycznym Spółka pełni funkcję płatnika, o którym mowa w art. 26 Ustawy o PDOP,