Czy, ponoszone na rzecz Usługodawców, począwszy od dnia 1 stycznia 2019 r., Wynagrodzenie z tytułu nabywania Usług IT nie stanowi (nie będzie stanowić) kosztów, o których mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o CIT – i tym samym ograniczenie w możliwości zaliczania go do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy wynikające z tego artykułu w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2019 r. nie znajduje (nie znajdzie
Podleganie opodatkowaniu w Polsce usług kolokacji sprzętu informatycznego.
Uznanie wywiezienia sprzętu IT na terytorium innego kraju UE w celu świadczenia usług i późniejszego jego zniszczenia za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów.
Brak skutków w podatku VAT w przypadku otrzymywania środków pieniężnych przez Spółkę od dostawców zagranicznych w ramach przedstawionego modelu rabatu pośredniego
Czy koszty ponoszone przez Wnioskodawcę na rzecz Podmiotu powiązanego na nabycie kompleksowej usługi informatycznej na mocy przedstawionej powyżej Umowy, mieszczą się w dyspozycji przepisu z art. 15e ust. 1 ustawy CIT i w konsekwencji podlegają, po przekroczeniu ustawowego limitu, wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodu zgodnie z art. 15e ust. 1 w związku z ust. 12 ustawy CIT?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na budowę i wyposażenie sauny w postaci odpisów amortyzacyjnych oraz wydatków na bieżące utrzymanie sauny (koszt energii elektrycznej, serwis oraz ewentualne koszty napraw pieca w saunie, po okresie gwarancji).
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWIU 62.01.12.0 (usługi związane z projektowaniem i rozwojem technologii informatycznych dla sieci i systemów komputerowych) oraz PKWiU 62.02.30 (usługi pomocy technicznej w zakresie technologii informatycznych i systemów komputerowych) 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczenia usług związanych z wdrożeniem i aktualizacją systemów informatycznych.
Czy, prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym koszty z tytułu udzielanych licencji (sublicencji) do wykorzystywanego oprogramowania przez Wnioskodawcę ponoszone na rzecz Podmiotu powiązanego nie podlegają wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów, ponieważ stanowią one koszty bezpośrednio związane z wytworzeniem przez Wnioskodawcę towarów (Produktów), o których mowa w art. 15e ust.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 62.01.11.0.
Stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - usługi informatyczne.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.
Określenie miejsca opodatkowania świadczonych usług informatycznych.
Opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych uzyskiwanych przez Wnioskodawcę przychodów.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczonych usług.
Czy koszty ponoszone przez Wnioskodawcę na rzecz Podmiotu powiązanego na nabycie kompleksowej usługi informatycznej na mocy przedstawionej powyżej Umowy, mieszczą się w dyspozycji przepisu z art. 15e ust. 1 ustawy CIT i w konsekwencji podlegają, po przekroczeniu ustawowego limitu, wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodu zgodnie z art. 15e ust. 1 w związku z ust. 12 ustawy CIT?
W zakresie obowiązku pobrania podatku u źródła w związku z wypłatą na rzecz Usługodawcy wynagrodzenia z tytułu świadczenia Usług IT świadczonych na potrzeby Oddziału.
Określenie miejsca świadczenia usług informatycznych oraz ich fakturowania
Świadczone przez Wnioskodawcę usługi na rzecz zleceniodawcy podlegają opodatkowaniu na zasadach obowiązujących w miejscu (państwie), gdzie zleceniodawca posiada siedzibę działalności gospodarczej, tj. zgodnie z przepisami kraju, w którym znajduje się miejsce świadczenia usług. Zatem to przepisy państwa (kraju), w którym zleceniodawca posiada siedzibę działalności gospodarczej wskażą, w jaki sposób
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczonych usług.
Art. 15e ust. 1 usługi infrastrukturalne (IT): - usługi związane z obsługą sieci informatycznej, - usługi sieciowe dotyczące techniki MPLS (Muliprotocol Label Switching), - usługi wirtualnej sieci prywatnej (VPN), - usługi wspomagania użytkowników końcowych.
w zakresie ustalenia, czy koszty z tytułu udzielanych licencji (sublicencji) do wykorzystywanego oprogramowania, stanowią koszty bezpośrednio związane z wytworzeniem przez Wnioskodawcę towarów (Produktów), o których mowa w art. 15e ust. 11 pkt 1 ustawy o CIT (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
w zakresie ustalenia, czy koszty Usług IT nabywanych przez Wnioskodawcę podlegają ograniczeniom w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów, o którym mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o CIT (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)