Zwolnienie z opodatkowania środków otrzymanych na podstawie ugody, z tytułu zadośćuczynienia za śmierć mamy i babci z ubezpieczenia OC sprawcy.
Czy w przypadku otrzymanego odszkodowania w związku z wystąpieniem szkody w obiekcie, który ewidencyjnie składa się z wielu środków trwałych, wartość tego odszkodowania będzie podlegała zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 54a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do wysokości sumy wszystkich poniesionych przez Wnioskodawcę wydatków na wytworzenie we własnym zakresie oraz zakup środków
Możliwość zaliczenia przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych ze wszystkimi składkami opłacanymi za pracowników w ramach programu motywacyjnego w związku z zawarciem na ich rzecz umowy ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów składki ubezpieczeniowej oraz rozpoznania przychodu z tytułu zapłaty opłaty abonamentowej za świadczone usługi.
W zakresie ustalenia, czy w świetle przepisów art. 15 ust. 1 w zw. z art. 16 ust. 1 pkt 59 ustawy CIT Spółka może zaliczać na bieżąco do kosztów uzyskania przychodów równowartości zapłaconych Składek Regularnych oraz Składek Dodatkowych opłacanych w oparciu o Umowy Ubezpieczenia na Życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym, gdzie Ubezpieczającym jest Spółka, a Ubezpieczonymi Pracownicy, Zleceniobiorcy
Dotyczy ustalenia, czy w świetle przepisów art. 15 ust. 1 w zw. z art. 16 ust. 1 pkt 59 ustawy o podatku od osób prawnych Spółka może zaliczać na bieżąco do kosztów uzyskania przychodów równowartości zapłaconych Składek Regularnych oraz Składek Dodatkowych opłacanych w oparciu o Umowy Ubezpieczenia na Życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym, gdzie Ubezpieczającym jest Spółka, a Ubezpieczonymi
Ustalenie, czy wydatki na opłacanie całej składki ubezpieczeniowej z tytułu polisy będą stanowiły koszty uzyskania przychodu Wnioskodawcy ponoszone niego na rzecz: - pracowników Spółki – jest prawidłowe, - innych osób, tj. zleceniobiorców, z którymi Spółka współpracuje– jest nieprawidłowe.
Wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę na opłacanie całej składki ubezpieczeniowej z tytułu ochronno-inwestycyjnej polisy dla pracownika będą stanowiły koszty uzyskania przychodu
Obowiązki płatnika- świadczenia kulancyjne art. 21 ust. 1 pkt 4 updof.
w zakresie ustalenia czy wynagrodzenie prowizyjne za zrealizowane usługi, wypłacane na rzecz agentów będących wspólnikami będzie stanowiło koszt uzyskania przychodów dla Spółki
w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów świadczeń wypłaconych w drodze kulancji/świadczeń ex gratia na rzecz uprawnionego (ubezpieczonego, uposażonego)
W zakresie skutków podatkowych z tytułu zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych z tytułu zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych z tytułu zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.
Czy w świetle opisanego stanu faktycznego oraz obowiązujących przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 3 ust. 1, art. 11 ust. 1 oraz art. 12 ust. 1 i 3) składka ubezpieczeniowa płacona przez Wnioskodawcę z tytułu ubezpieczenia członków władz spółdzielni stanowić będzie przychód Ubezpieczonych? - Czy Wnioskodawca będzie występować jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych
Opłacone składki z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej oraz składki członkowskie należne Izbie Adwokackiej oraz Okręgowej Izbie Radców Prawnych będą stanowić nieodpłatne świadczenie w rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
obowiązki płatnika w związku z opodatkowaniem świadczeń z umowy ubezpieczenia
obowiązki płatnika w związku z opodatkowaniem świadczeń z umowy ubezpieczenia
Czy wypłata świadczenia ex gratia (kulancji) z tytułu umowy ubezpieczenia podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust.1 pkt 4 UPDOF, w konsekwencji czego Towarzystwo nie jest obowiązane do sporządzania i przesyłania do podatnika oraz właściwego urzędu skarbowego informacji podatkowej PIT - 8C?
W jakiej wysokości i w jaki sposób Wnioskodawca powinien określić przychód osoby ubezpieczonej z tytułu świadczenia przypadającego na taką osobę ubezpieczoną w związku z zawartą opisaną w stanie faktycznym umową ubezpieczenia, a w konsekwencji od jakiej podstawy Wnioskodawca winien liczyć zaliczkę na poczet podatku dochodowego osoby ubezpieczonej?
Czy, mimo że na Polisie Ubezpieczeniowej nie ma imiennego określenia osób objętych ubezpieczeniem OC za zarządzanie spółdzielnią, należy tę zapłaconą przez Wnioskodawcę składkę, w proporcjonalnej wysokości potraktować jako przychód z nieodpłatnych świadczeń otrzymanych przez członka zarządu i pobrać należną zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych?