Dochody osiągnięte z wynajmu powierzchni dachu Wspólnoty Mieszkaniowej w związku z instalacją infrastruktury telekomunikacyjnej nie są objęte zwolnieniem przedmiotowym określonym w art. 17 ust. 1 pkt 44
Nieuznanie zapłaty Kary Umownej za wynagrodzenie za odpłatne świadczenie usług na rzecz najemcy i w konsekwencji brak opodatkowania podatkiem VAT oraz uznanie zapłaty Zwrotu Kontrybucji za wynagrodzenie za odpłatne świadczenie usług na rzecz najemcy i w konsekwencji opodatkowanie podatkiem VAT.
Czy usługi świadczone przez Wspólnika na rzecz Wnioskodawcy (Spółki) będą stanowiły dla Wnioskodawcy (Spółki) ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będą podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Po wyborze przez Spółkę opodatkowania dochodów ryczałtem od dochodów spółek, wypłacane przez Spółkę kwoty dla Wspólników z tytułu umów najmu/dzierżawy nie będą stanowiły dochodów z tytułu ukrytych zysków podlegających opodatkowaniu na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości zabudowanej - po upływie 5 lat od nabycia gruntu, na którym wybudowano budynek.
Uznanie świadczenia Najemcy, polegającego na wyrażeniu zgody na zawarcie Aneksu, w zamian za co Najemca otrzyma (lub otrzymał) Wynagrodzenie, za usługę świadczoną przez Najemcę na rzecz Wynajmującego opodatkowaną podatkiem VAT oraz prawo Wynajmującego do odliczenia podatku VAT i ewentualnego uzyskania zwrotu nadwyżki podatku VAT naliczonego nad należnym z faktury dokumentującej wypłatę Wynagrodzenia
Czy z tytułu bezczynszowego (okresowego) korzystania z Nieruchomości X, po stronie Spółki powstanie przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT. Czy z tytułu bezczynszowego (okresowego) korzystania z Nieruchomości Y, po stronie Spółki powstanie przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Uznanie Odszkodowania dla Najemcy za wynagrodzenie za czynności podlegające opodatkowaniu, a w rezultacie obowiązek rozliczenia VAT i wystawienia faktury dokumentującej te czynności oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktury wystawionej przez Najemcę.
Czy Stowarzyszenie powinno wliczać wartość budynku wybudowanego na jego gruncie przez inny podmiot (dzierżawcę) do podstawy opodatkowania, określonej w art. 24b ust. 3 Ustawy o CIT.
Uznanie Podstawowego i Dodatkowego Wynagrodzenia Najemcy za usługę opodatkowaną podatkiem VAT oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących to Wynagrodzenie.
brak obowiązku umieszczania na fakturach adnotacji „mechanizm podzielonej płatności” oraz brak oznaczenia faktur sprzedaży kodem identyfikującym w ewidencji JPK_VAT
Czy w przypadku oddania środków trwałych, opisanych w stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym, w wynajem na rzecz innego podmiotu, Spółka będzie zobligowana do wyłączenia wartości wydatków na te środki trwałe z sumy rozpoznanych wydatków kwalifikujących się do objęcia pomocą w ramach Zezwolenia 2 (lub ewentualnie innych Zezwoleń), dających prawo do wyliczania kwoty wolnej od podatku dochodowego na
Podatek od przychodu z budynków dotyczy kategorii budynku, który jest środkiem trwałym, zatem powinien być rozpatrywany u tego podatnika, który zaliczył budynek do środków trwałych. W konsekwencji podatnik, który wybudował na cudzym gruncie budynek stanowiący u niego środek trwały, jest podatnikiem tego podatku.
w zakresie ustalenia przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem od przychodów z budynków
Czy z tytułu wynajmu samochodów udziałowcowi, Spółka powinna obliczyć i wykazać po zakończeniu roku w PIT-11 przychód z art. 20 ust. 1 z częściowych nieodpłatnych świadczeń dla udziałowca w kwocie różnicy pomiędzy mniejszą kwotą netto opłacanego miesięcznego czynszu za najem samochodów a większą kwotą netto miesięcznych rat leasingowych ponoszonych przez Spółkę w okresie trwania umów leasingowych?
obowiązku wystawiania faktur VAT do końca okresu na jaki została zawarta umowa najmu pomimo tego, że usługa najmu nie jest faktycznie przez Wnioskodawcę świadczona
czy kwoty otrzymane z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy najmu w związku z jednostronnym zerwaniem przez najemcę umowy, wcześniejszym zwrotem przedmiotu najmu i niedotrzymaniem terminu trwania umowy najmu podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT
Czy, w świetle przepisu 15 ust. 1 i art. 16 ust. 1 pkt 6 ustawy o PDOP, niezamortyzowana (nieumorzona) wartość początkowa inwestycji w obcym środku trwałym (względnie wyodrębnionego środka trwałego), objętej likwidacją z uwagi na zmianę wystroju perfumerii, może stanowić koszt uzyskania przychodów po stronie Spółki?
czy otrzymane kwoty z tytułu utraconych korzyści w związku z jednostronnym zerwaniem przez najemcę umowy, wcześniejszym zwrotem przedmiotu najmu i niedotrzymaniem terminu trwania umowy najmu podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT
Czy w przedstawionym opisie zdarzenia przyszłego po stronie Spółki powstanie przychód z nieodpłatnych świadczeń w sytuacji, gdy najemca pozostawi wszelkie nakłady poczynione na lokal (w tym również te sfinansowane w ramach tzw. kontrybucji Najemcy) ?
Prawo do odliczenia przez wynajmującego podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wykonanie prac wykończeniowych (adaptacyjnych) zrealizowanych przez najemców.
Czy w przedstawionym stanie przyszłym Spółce przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, wykazanego na fakturach wystawionych przez najemców z tytułu przeprowadzonych prac wykończeniowych (adaptacyjnych) w wynajmowanych lokalach ?
Prawo do odliczenia przez wynajmującego podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wykonanie prac wykończeniowych (adaptacyjnych) zrealizowanych przez najemców.